Προς το περιεχόμενο

Gibson Robot Kills Strat!


exarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαχαχα. Εεεε τους......

Πολυ καλα σεναρια επιστημονικης φαντασιας. :D :D :D

(να παρηγοριουνται και οι απανταχου γκιπσονακηδες,

να βγαλουνε το αχτι τους ρε παιδι μου).

 

Καλό ;D

Απορώ όμως πώς το επέτρεψε η Fender. Δεν θεωρούνται δυσφήμιση αυτά τα video;

 

Φιλε, διαφημηση ειναι για τη fender αυτο και μαλιστα τζαμπα.

Σου λεει το βιντεο.

Οποιος ειναι αρχαριος και δεν ξερει να κουρδιζει ακομα μονος του τη κιθαρα του

μπορει να αγορασει μια gibson.

Οποιος ξερει να παιζει και να κουρδιζει και θελει απλως ενα great sound ας παρει μια fender

:D :D :D 8) 8) 8) 8) ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά τα βιντεάκια (ειδικά αυτό που την κοπανάει από την βιομηχανία). Είναι και after market προσθήκη σε οποιαδήποτε κιθάρα.

 

To συζητούσαμε και σε παλιότερο θρεντ αλλά εδώ μου κάνει εντύπωση η επιθετική πολιτική μάρκετινγκ της Γκίμπσον. Πάντως, θα μου άρεσε στην κιθάρα μου γιατί αλλάζω συνεχώς κουρδίσματα. Το θέμα βέβαια είναι ότι θα αλλάζουν τα πάντα (ριλίφ, intonation κλπ.) και δεν έχω ιδέα πώς αντιμετωπίζει αυτή η μηχανή τα προβλήματα. Επομένως δεν είναι καθόλου απλή εφεύρεση - μιλάμε για πραγματικό κούρδισμα κι όχι για κατασκευάσματα τύπου Στρατοκάστερ VG.

 

Aξίζει να δείτε τις παρακάτω διαφημίσεις - δεν είναι η πρώτη φορά που επιτίθενται στα Φεντεροειδή...

 

fish.jpg

 

pizza.jpg

 

tent.jpg

 

chad.jpg

 

[flame war mode=on] Δεν έχουν και πολύ άδικο πάντως...  ;D [flame war mode=off]

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ το κοβω εγω θα αρχισουν να πεφτουν και παλι κεφαλια εδω μέσα ... ετοιμαζωμαστε για μια ακομα επική μαχη μεταξυ gibsonακιδων κ fenderακιδων!!! παντως και μενα θα μου αρεσε ενα τετοιο συστημα στην κιθάρα μου... κακα τα ψεματα!

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ το κοβω εγω θα αρχισουν να πεφτουν και παλι κεφαλια εδω μέσα ... ετοιμαζωμαστε για μια ακομα επική μαχη μεταξυ gibsonακιδων κ fenderακιδων!!! παντως και μενα θα μου αρεσε ενα τετοιο συστημα στην κιθάρα μου... κακα τα ψεματα!

χαχα σε πιασαμε

δεν ξερεις βρε να κουρδισεις μονος σου? >:( >:(

 

:D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, το να κουρδίζεις μόνος σου δεν πρέπει να θεωρείται μπελάς. ΟΚ, είναι χρονοβόρο, δεν λέω, αυτή η gibson κουρδίζει πιο γρήγορα από τον καθένα.

 

Αλλά το να κουρδίζεις βελτιώνει το αυτί σου. Πιάνεις καλύτερα τις νότες, συνηθίζεις να ακούς. Σε κάνει καλύτερο μουσικό...

 

Έχω άδικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το να κουρδίζεις βελτιώνει το αυτί σου. Πιάνεις καλύτερα τις νότες, συνηθίζεις να ακούς. Σε κάνει καλύτερο μουσικό...

 

Έχω άδικο;

 

μμμ,ναι!! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φυσικα και δεν έχεις άδικο... το να πιανεις τα ακροτήματα παιζει μεγάλο ρόλο και στα bends π.χ.

 

απλά σκεψου οτι μπορείς να κουρδίζεις απο standard tuning σε drop c μεσα σε 1 λεπτό...!!! δηλαδη σου λύνει τα χέρια...

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά σκεψου οτι μπορείς να κουρδίζεις απο standard tuning σε drop c μεσα σε 1 λεπτό...!!! δηλαδη σου λύνει τα χέρια...

 

Ναι, σου λύνει τα χέρια. Δεν γίνεται, όμως, ο αρχάριος να λέει "μου λύνονται τα χέρια με αυτό το σύστημα". Τι θα πει αυτό; Είναι σαν να δίνεις σε έναν καινούριο να οδηγήσει Ferrari, και μετά να του δίνεις και μια Lamborghini και να τον ρωτάς τις διαφορές...

Δηλαδή ΟΚ, δεν διαφωνώ ότι είναι γρήγορο, το έγραψα και πιο πάνω, αλλά μάλλον πρέπει πρώτα να κατέχεις το κούρδισμα μόνος σου και μετά να χρησιμοποιήσεις αυτό το σύστημα...

 

 

Αλλά το να κουρδίζεις βελτιώνει το αυτί σου. Πιάνεις καλύτερα τις νότες, συνηθίζεις να ακούς. Σε κάνει καλύτερο μουσικό...

 

Έχω άδικο;

 

μμμ,ναι!! ;)

 

 

 

Δεν με πείθεις, όμως. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι έχω άδικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου