Προς το περιεχόμενο

Fender Champion 600 .vs. Harley Bendon GE5


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άτσα ο κιθαρίστας της Σακίρας,ωραίο εξοπλισμό.Αυτό το ασημί πεταλάκι στα δεξιά του pedalboard ποιό είναι;

ΥΓ:Πως την έβγαλες τη φωτογραφία ρε SF;Σκαρφάλωσες στη σκηνή ή ήσουν σε κάνα τεχνικό team;

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άλλη είναι η ερώτηση: γιατί καθόταν και έψαχνε τους ενισχυτές και όχι τη Shakira.

 

Σε χάλασε και σένα ο Μπομπ, ε; Πουλάκι μου  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε για εκει δεν ειναι πια.. :)

 

79193230092b3bfc1be04c6aa9cccfeec5cb3dde699cfe2cba4e55a4.jpg

 

φωτο τραβηγμενη απο εμενα στο ΟΑΚΑ απο την περυσινη συναυλια της SHAKIRA (ειναι το rig του ενος κιθαριστα της....του αλλου κιθαριστα τον ενισχυτη... που επεμενε να παιζει με 4χ12...τον εξορισαν ΠΙΣΩ απο τη σκηνη στραμμενο προς το...αδειο χορταρι.. ;D)

αυτό είναι απάντηση σε παλιότερο θέμα που είχαμε(θα θυμάστε οι παλιότεροι) κατά πόσο χρειάζονται πολλά watt και ατελείωτες καμπίνες όταν πρόκειται να παίξεις σε στάδιο..

έτσι για την ιστορία!!!!

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με την σειρα μου θα θελα να ρωτησω εαν εχει παιξει κανεις τον Peavey Royal 8 Valve King ?

 

χωρις να εχω παιξει κανεναν μου φαινεται καλυτερος! κ απο τις επιλογες που εχει αλλα κ επειδη γενικα γουσταρω τα peavy. εσεις τι λετε?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τον peavey...τον εχω εδω και 6 μηνες και με εχει βγαλει ασπροπρόσωπο!!σε 4 live τα εδωσε ολα!!σε σχεση με τους αλλους δυο εχει και επιλογη gain & tone!!αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν εχει τα καθαρα που εχει ο fender 600...!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι,αφαιρει μπασα anticlockwise & προσθετει μπασα clockwise,γενικα ο HB εχει ενσωματωμενες αρκετες απο τις δημοφιλεις "μοντες" που κανουν οσοι εχουν τον valve jr. (και ειναι και ομορφοτερος,αλλο πραμα το "μπιζακι" :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω τον Harley Bendon GA5 , και να του βάλω αυτό το ηχείο που μου περισεύει http://www.jensenvintage.com/c10r.htm . Tί λέτε θα κάνω δουλειά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω τον Harley Bendon GA5 , και να του βάλω αυτό το ηχείο που μου περισεύει http://www.jensenvintage.com/c10r.htm . Tί λέτε θα κάνω δουλειά ?

 

Αν μιλας για τον combo τοτε δεν νομιζω να χωρεσει εκει περα μεσα...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου