Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το πιο πολύτιμο κομμάτι της δισκοθήκης σας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω  πολλους soul/funk δισκους σε original κοπες της δεκαετιας 60 & 70 αγορασμενους απο διαφορα δισκαδικα μεταχειρισμενων δισκων στις ΗΠΑ τη δεκαετια του 80.

 

Τα εχω δωσει σχεδον ολα σε εναν γνωστο dj  φιλο μου να μη πηγαινουν και χαμενα... ;)

 

o ακριβοτερος δισκος μου ειναι αυτος (σε original κοπη του 59 αγορασμενος απο τον θειο μου στις ΗΠΑ)

 

MilesDavisKindofBlue.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

1- Venom - Leave me in hell συναισθηματική αξία:Το δώρο της αδερφής μου όταν ήμουν 5 χρονών

2- Dimmu Borgir - Inn i evighetens morke 7" Άντε Βρές το

3- Dimmu Borgir - For All Tid '94 -No colours records- υπογεγραμμένο απο τον Shagrath , Silenoz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματική αξία: Pink Floyd - Shine On box set

 

Xρηματική(?) Scorpions - Lonesome Crow pictured disk

Iron Maiden - Maiden England cd (δώρο με την βιντεοκασέτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματικά το live after death των maiden διότι μας συνδέει με ένα φίλο μου και από dvd η συναυλία των manowar στην Ελλάδα το 1994 και χρηματικά απο dvd μια συναυλια των maiden το 1986 στη Γαλλια και η συλλογη the first ten years και cd το single can i play with madness των maiden.επισης το κεφαλι maiden-eddie που περιεχει ολα τα cd των maiden(5000 αντιτυπα σε ολο τον κοσμο).ειμαι τρελος maidenοσυλλεκτης απο οτι καταλαβατε...

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματική (βινύλια):

 

1) Kaizoku-Ban / Accept

2) Survival / Grand Funk

3) Pampered Menial / Pavlov's Dog

4) Ten / Pearl Jam

 

Χρηματική (βινύλια):

 

1) Temple of the Dog / Temple of the Dog

2) Metropolis (live in Athens) / Motorhead (7'')

3) Coping With the Urban Coyote / UNIDA

4) Manic Frustration / Trouble

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματικά το original βινύλλιο του Jesus Christ Superstar από τη θεατρική παράσταση (πρέπει να ήταν κάπου το 74 αν θυμάμαι καλά), η οποία κατά την άποψή μου είναι πολύ καλύτερη από αυτή του κινηματογράφου.

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Συναισθηματικά βάζω το Trancedance των Crimson Glory. Το αγόρασα την ίδια μέρα που κυκλοφόρησε Αμερική. Εννοείται κοπή εξωτερικού. Το περίμενα καιρό και δε θυμάμαι πόσο κόστιζε.

Από οικονομικής αξίας δεν ξέρω για διάφορα βυνίλια. Αγόραζα μόνο εισαγωγής picture disks και 45 στροφών.

Χαρακτηριστικά αναφέρω το Hysteria των Def Leppard που από λάθος έχει ανάποδη εκτύπωση το βινύλιο σε σύγκριση με το εξώφυλλο (this side, other side), το Silver and Gold του Adrian Smith που από τη μια είναι Silver και από την άλλη Gold  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου