Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το πιο πολύτιμο κομμάτι της δισκοθήκης σας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

α) Νirvana - Unplugged in New York, το πρώτο μου βινύλιο!

 

β) Νirvana - Love Buzz 7", το πρώτο τους single

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για συναισθηματική αξία:

 

Allman Brothers - Live at Fillmore East (βινύλιο, αμερικάνικη έκδοση 1972)

John Coltrane - Impressions (βινύλιο, ο πρώτος μου δίσκος jazz)

 

Για χρηματική αξία, δεν το έχω ψάξει το ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "perfect element pt.1" σαν συναισθηματική αξία αλλά και γιατί έχει υπογραφή από D.Gildenlow λόγω συνέντευξης, όπως επίσης και το "Be".

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Allman Brothers - Live at Fillmore East (βινύλιο, αμερικάνικη έκδοση 1972)

 

Εννοείται!!! Με χίλια αυτό το καταπληκτικό άλμπουμ, αλλά και το Led Zeppelin III, γιατί αυτό ήταν η αιτία να αρχίσω να ακούω ροκ, μπλουζ, και να ασχοληθώ με κιθάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματικά μάλλον Anathema - Alternative 4, γιατί τη περίοδο που το άκουγα (όχι πως τώρα δε το ακούω) αυτό που μου έβγαζε ήταν ακριβώς αυτό που χρειαζόμουν... (σε ψυχικό επίπεδο πάντα...)...Επίσης μου άνοιξε νέους ορίζοντες μουσικά...

 

Σε χρηματική αξία, παρότι έχω αρκετά (και καλά) limited editions δε το έχω ψάξει ποτέ ούτε πιστεύω πως θα έδινα ποτέ ένα album (ακόμα και του Φοίβου να'ταν που λέει ο λόγος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματικά, μάλλον το Beatles Anthology. Ένα διπλό CD που με έκανε να αισθανθώ κι εγώ κάποια από τα συναισθήματα όσων άκουγαν Beatles όταν μεσουρανούσαν, ένα CD που με έκανε να σκεφτώ καινούρια πράγματα γύρω από τη μουσική.

 

Χρηματικά, σίγουρα το Live at Donington των Iron Maiden (έχω την έκδοση με το λευκό εξώφυλλο) που απ' όσο μου έχει πει φίλος που είναι πορωμένος με Maiden, έχει κυκλοφορήσει σε μόλις 500 αντίτυπα παγκοσμίως.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου