Προς το περιεχόμενο

Το δαχτυλίδι του Παππού


BillTheEmperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γ  Ο  Υ  Σ  Τ  Α  Ρ  Ω

Ευχαριστώ για την ένθερμη αντίδραση σου. Έχεις κάποια σχόλια (θετικά ή αρνητικά) για την σύνθεση και για την ηχογράφηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσικη και οι στιχοι ειναι κατι που αντιλαμβανομαι σαν συνολο,

μα εδω μπαινει και ο ηχος,που συνεχεια θα βελτιωνεται θελεις δε θελεις.

Εγραψες κατι για τον παπου σου που θα'θελα να το'χα γραψει εγω και με εκφραζει , το λεω σοβαρα κι ελπιζω να μην κανεις πλακα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσικη και οι στιχοι ειναι κατι που αντιλαμβανομαι σαν συνολο,

μα εδω μπαινει και ο ηχος,που συνεχεια θα βελτιωνεται θελεις δε θελεις.

Εγραψες κατι για τον παπου σου που θα'θελα να το'χα γραψει εγω και με εκφραζει , το λεω σοβαρα κι ελπιζω να μην κανεις πλακα.

 

Δεν κάνω καθόλου πλάκα, ήταν αγαπημένος μου και αποφάσισα να το δείξω έστω και εκ' των υστέρων. Μάλιστα αυτό το δαχτυλίδι όντως το φοράω.

Χαίρομαι που σε εκφράζει και εσένα το κομμάτι. Αν θες άκου και τα υπόλοιπα και πες μου την γνώμη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιασα το χιουμορ σου, για το κομματι. Κι εγω το ιδιο θ'κανα ο παπους μου ηταν μεγαλο μουτρο, κατι σαν Μπουκοφσκι στο πιο σεμνo Εχω κι εγω δαχτυλιδι απ τον κολλητο μου.

Η αφαιρετικη ενορχησρωση μαρεσει γενικα. Εδωσες στιγμα μεταλ; σε μια γεφυρα. Ολα καλα εισαι ευρηματικος. Γεια και χρονια πολλα.

ΥΓ οι παπουδες μας καπου θα πινουν μαζι και θα γελανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα και τα αλλα κομματια σου. Δινεις βαση στο στιχο. Εχεις χιουμορ. Θα τα πουμε μετα τοις γηωρταις. νασαι καλα.

Ασ πουνε κι αλλοι τη γνωμη τους. τι παθανε και σιωπουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιασα το χιουμορ σου, για το κομματι. Κι εγω το ιδιο θ'κανα ο παπους μου ηταν μεγαλο μουτρο, κατι σαν Μπουκοφσκι στο πιο σεμνo Εχω κι εγω δαχτυλιδι απ τον κολλητο μου.

Η αφαιρετικη ενορχησρωση μαρεσει γενικα. Εδωσες στιγμα μεταλ; σε μια γεφυρα. Ολα καλα εισαι ευρηματικος. Γεια και χρονια πολλα.

ΥΓ οι παπουδες μας καπου θα πινουν μαζι και θα γελανε

Ακουσα και τα αλλα κομματια σου. Δινεις βαση στο στιχο. Εχεις χιουμορ. Θα τα πουμε μετα τοις γηωρταις. νασαι καλα.

Ασ πουνε κι αλλοι τη γνωμη τους. τι παθανε και σιωπουν

 

Να 'σαι καλά, καλή Πρωτοχρονιά. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηνω το δαχτυλιδι του παππου.

Η φωνη σου με παει στα '80ς η θεματολογια στα'70ς. Προσπαθεις να γραψεις βιωματικα, γιατι δεν το πετυχαινεις;

Παντως σ'ακουω ευχαριστα.

Γινε πιο αμεσος στο στιχο. Οχι γενικοτητες. Ακομη και η 'Λιμνη΄ειναι αοριστη ,καλο κομματι αλλα;

Περιμενω.Το δαχτυλιδι του παππου μου λεει οτι μπορει να γραψεις και για το κομπολοϊ του, ή για το κοριτσι σου.

Γραφε και ανεβαζε στο φορουμ.

Καλη χρονια

ΥΓ Κανε τη ζωη σου τραγουδι. Εισαι τραγουδοποιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου