Προς το περιεχόμενο

kurzweil k2600


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε άμεσα τα Κ2600 με τα λοιπά workstations καθότι υπάρχουν μεγάλες διαφορές στη φιλοσοφία τους.π.χ H kurzweil (K) δεν κυνηγά την μόδα που ακολουθούν οι άλλες εταιρείες,αλλά χαράζει τον δικό της δρόμο (βλέπεις τα soundfont της και καταλαβαίνεις τι εννοώ :wink: )

απο την άλλη έχουν την καλλίτερη κατασκευή (και την πιο βαριά όμως!!) και πιο λαιβ χειριστήρια(αυτό το ρίμπον και τα Drawbars με τρελαίνουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Motif ES -----κακέεεεεεεε....

Για να ξανάρθεις σπίτι μου,πρώτα θα εξομολογηθείς και μετά θα ακουμπήσεις την μικρή :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις!στο site της kurzweil διαβασα για τη vast μεθοδο συνθεσης ηχου και οτι καλυπτει ολες τις προηγουμενες μεθοδους που εχουν κατα καιρο επινοηθει-ανακαλυφθει.αληθευει αυτo;

κατα τα αλλα οταν λες korgy οτι η kurzweil ακολουθει τη δικη της οδο τι ακριβως εννοεις;

σχετικα με το motif,δεν ειναι στα κατω της η yamaha μετα την εποχη του sy99;δεν εχω διαβασει και πολυ θετικα σχολια σε ξενα posts για το motif.και εκτος αυτου δεν πουλαει οσο αλλες εταιρειες.

cheers!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέω πω ς η (Κ) ακολουθεί το χαβά της :lol: :lol: σημαίνει πως δεν ασχολείται με τον ανταγωνισμό.

Η Yamaha έχει καλό μηχάνημα ,αλλά ήμαρτον με αυτή την οθόνη..........σαν προ-Trinity εποχές... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα για τη vast μεθοδο συνθεσης ηχου και οτι καλυπτει ολες τις προηγουμενες μεθοδους που εχουν κατα καιρο επινοηθει-ανακαλυφθει.αληθευει αυτo;

 

Η VAST είναι η καλύτερη μέθοδος σύνθεσης στον πλανήτη αλλά και η

πιο πολύπλοκη. Be prepared!

 

 

σχετικα με το motif' date='δεν ειναι στα κατω της η yamaha μετα την εποχη του sy99;

[/quote']

 

Εγω δε μίλησα για το Motif, μίλησα για το Motif ES!

Η Yamaha τα πάει πάρα πολύ καλά και τώρα τελευταία κάνει θαύματα και

σε επίπεδο software (studio connections kai total recall)

 

http://www.studioconnections.org

 

δεν εχω διαβασει και πολυ θετικα σχολια σε ξενα posts για το motif.

 

http://www.harmony-central.com/Synth/Data/Kurzweil/K2661-01.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου