Προς το περιεχόμενο

James Trussart guitars


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε συ, ακους ατσαλένιο και νομίζεις ότι θα είναι βαρύ. Κι όμως επειδή έχει πολύ μεγαλύτερη αντοχή σαν υλικό μπορεί να αξιοποιηθεί ακόμα και σε λεπτά κομμάτια οπότε το συνολικό βάρος είναι μικρό. Είμαι σίγουρος ότι οι μαγνήτες και τα στάνταρ εξαρτήματα που φόραγε ήταν πιο βαριά από το σώμα.

 

Γιατί ήσουν επιφυλακτικός; Τέτοιες να ακούνε οι κολλημένοι γκουρού των ξύλων (μιλάω βέβαια για τα άτομα νομίζουν εαυτούς luthiers χωρίς να ξέρουν να ξεβιδώσουν το strap button απ'την κιθάρα τους).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ολες οι κιθαρες που επαιξα ηταν καταρχην ΑΤΣΑΛΙΝΕΣ,ομως ολες ειχαν κατω απο τη γεφυρα ενα ξυλινο "μπλοκ" (wooden block) οπως εχουν πολλα ξυλινα σκαφη και  αυτο αποροφα ολη την ταση των χορδων.  ;)

 

Σ' εκείνο το block ακριβώς πέφτει όλο το κούρδισμα .  8)

 

Χωρίς πλάκα ... σκεφτόμουν κάποτε να κάνω κάτι τέτοιο....(έχοντας δει αυτές ή κάποιες αντίστοιχες) αλλά θέλει πολλή δουλειά. (Έχω πρόσβαση σε μηχανουργείο ..... απογεύματα, αργίες κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Χωρίς πλάκα ... σκεφτόμουν κάποτε να κάνω κάτι τέτοιο....

 

Xαριλατρόνιο, το ξέρω πως έχουν περάσει τρία χρόνια και κάτι ψιλά... αλλά μήπως το σκέφτεσαι ακόμη?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι!

Απλά η λίστα των πραγμάτων που σκέφτομαι να κάνω (και τελικά δεν βρίσκω την όρεξη) όλο και μακραίνει  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνουμε ένα reunion στο παρόν θρεντ μετά από άλλα τρία χρόνια? Εγώ βάζω στόχο να έχω φτιάξει τον πρώτο μου ενισχυτή (κανέναν JTM ή HiWatt από τα κιτς της Ceriatone...)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνουμε ένα reunion στο παρόν θρεντ μετά από άλλα τρία χρόνια? Εγώ βάζω στόχο να έχω φτιάξει τον πρώτο μου ενισχυτή (κανέναν JTM ή HiWatt από τα κιτς της Ceriatone...)

 

Mεσα. Εγω ευελπιστω να εχω μεχρι τοτε τελειωσει τον ενισχυτη που ξεκινησα να φτιαχνω πριν απο ενα χρονο :P

 

Υ.Γ. Κατευθειαν στα βαθια σε βλεπω (οσον αφορα την επιλογη του kit).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά μετά την προηγούμενη καταστροφή (muff της Βuild Your Own Clone) αυτή τη φορά θα με επιβλέπει ένας φίλος μου που είναι ψιλοguru σε αυτά... Θα πήγαινα σε απλά class A σχέδια αλλά οι πλέξι και οι HiWatts είναι μεγάλο μου άχτι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσαν κι εμενα και το εψαξα πολυ!!!!!!(λιγοι τις ξερουν στην Ελλαδα....)

Τελικα ομως κερδιζει στα σημεια (κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα)

ο παρακατω τυπος της ιδιας κατηγοριας:

http://www.gigliottiguitars.com/guitars.html

Ετσι εδωσα εκει 4500 χιλιαρικα....

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

Joe Bonamassa Takin the Hit

Υγεια σε σενα και σε ολους και συγνωμη αν μεταδωσω το μικροβιο!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου