Προς το περιεχόμενο

Volume box για Fender Deluxe.


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιο λέτε να είναι το επόμενο βήμα μου ?? Τι είναι το αμέσως πιο εύκολο ? Ένα booster μήπως (θα μου χρησίμευε κιόλας).

 

Ωραίος ο Jam! Ελπίζω να ευχαριστήθηκες την κατασκευή του project καθώς και το αποτέλεσμα. 8)

Και τώρα περνάμε στο επόμενο στάδιο... :twisted: Γλυκάθηκες έ; :D Πάντα έτσι πάει η φάση! :lol:

 

Λοιπόν, για επόμενο project θα πρέπει να βρεις κάτι που να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πρακτικά αλλά και να είναι εύκολο κατασκευαστικά.

Βασικά, αν θες κάτι «σοβαρό» σου προτείνω το επόμενο πετάλι να είναι σε κάποιου είδους πλακέτα και μάλλον αυτό θα είναι και το δυσκολότερο μέρος που θα αντιμετωπίσεις.

 

Anyway, ελπίζω να ευχαριστηθείς τη δημιουργία σου και όταν αποφασίσεις για το επόμενο βήμα τα ξαναλέμε! 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Κάτι offtopic, απλά έχει σχέση με DIY και τον Hot Rod Deluxe...

Εδώ και καιρό είμαι στο τσακ να κάνω κλικ στον Thomann και να πάρω τον HRD. Σήμερα και πάνω που το σκεφτόμουνα σοβαρά, διάβασα αυτό το άρθρο.

Με 2 λόγια λέει ότι ο HRD σε χαμηλές εντάσεις ακούγεται αρκετά μουντός και προτείνει αυτό το συστηματάκι για να μπορείς να έχεις καλό καθαρό ήχο, χωρίς να χρειαστεί να σου φέρουν την αστυνομία οι γείτονες...

Ισχύει αυτό ή είναι υπερβολή??

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εξαρτάται από το τι θεωρεί ο καθένας "μουντό" ήχο. Αν με την κιθάρα σου παίζει καλά για ποιο λόγο να τον κάνεις πιο πριμαριστό;

 

Ίσως κάτι να πειράζεις στο preamp section, στα φίλτρα ή στο feedback resistor του μετασχηματιστή(άν έχει). Το σίγουρο είναι ότι αυτό θα έχει συνέπειες όταν ο ενισχυτής δουλεύει σε μεγάλες εντάσεις.

 

Στο δίκτυο υπάρχουν δεκάδες μετατροπές για αυτόν τον ενισχυτή. Όρεξη να’ χεις και χρόνο...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι εγώ έχω "μπουχτίσει" από τα πολλά πρίμα που έχει ο τωρινός μου ενισχυτής (ένας 25άρης Fender Super Champ) και μάλλον το "μουντο" που περιγράφει αυτός ίσως και να μου αρέσει... :lol:

Θέλω όγκο στα μπάσα χωρίς να χάνονται τα πρίμα όμως...Ζητάω πολλά???? :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου