Προς το περιεχόμενο

Κραυγές αγανάκτησης...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδικά εσύ αν κρίνω και από την υπογραφή σου, πρέπει να έχεις ταράξει κόσμο και κοσμάκη...

 

("άσε με γυναίκα... τώρα θα του δείξω εγώ που μας τα έχει κάνει τσατάλια μεσημεριάτικα...")

 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικά χρόνια, βρίσκομαι με άλλους τρεις φίλους-συνδαιτημόνες-κρασοπατέρες στο σπίτι ενός από αυτούς. Η ώρα είναι αρκετά περασμένη, τα αλκοολούχα έχουν καταναλωθεί σε γενναίες ποσότητες και ακόμα γενναιότερους συνδυασμούς, και βέβαια παίζουμε κιθάρες και τραγουδάμε (σ.τ.μ: γκαρίζουμε). Σε κάποια παύση ακούγεται μια φωνή, για την οποία πήραμε και οι τέσσερις όρκο ότι ακούστηκε από διπλανό μπαλκόνι, λέγοντας κάτι του στυλ "σταματήστε βρε παιδιά, φτάνει, λυπηθείτε μας". Φωνή γριούλας, ήμασταν σίγουροι. Σε απάντηση, εκτοξεύσαμε εν χορώ ύβρεις και κατάρες, με ηπιότερο το "σκάσε μωρή κωλόγρια". Γελώντας σαν βλαμμένα (σ.τ.μ: τύφλα ήσασταν βρε) συνεχίσαμε ακάθεκτοι, μέχρι τελικής πτώσης.

 

Την επόμενη μέρα, η μητέρα του οικοδεσπότη (αυτή η χρυσή γυναίκα με τη γαϊδουρινή υπομονή) λέει στο γιό της: "Όλα καλά ρε παιδί μου, χαλάλι που ξαγρύπνησα, αλλά γιατί με βρίσατε;".

 

"Όχι ρε μάνα, για όνομα του Θεού, εσένα; Μια σκατόγρια βρίσαμε από δίπλα που μας πρόγκηξε"

 

"Δεν κατάλαβες, εγώ ήμουν". (Σαραντάρα τότε)

 

Τέσσερις άνθρωποι, ακούσαμε μια φωνή από ένα σημείο 180 μοίρες μακριά από κει που ερχόταν στ'αλήθεια. Και κόβαμε το λαιμό μας ότι ήταν και χούφταλο. Γι'αυτό σας λέω, το καλοκαίρι μην βάζετε τα ποτά στο ψυγείο γιατί μπορεί κάποιοι, λιγότερο ανεκτικοί, να σας τα βάλουν υπόθετο. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Τέσσερις άνθρωποι, ακούσαμε μια φωνή από ένα σημείο 180 μοίρες μακριά από κει που ερχόταν στ'αλήθεια. ...

 

Προφανώς είχατε πρόβλημα ανακλάσεων. Να βάζατε panels  8) :P

 

Στο θέμα μας, ενώ πολλάκις στο παρελθόν είχαμε ακούσει παράπονα (από γείτονες κλπ) δεν έχω κάποια ιστορία αξιομνημόνευτη. 

 

Αντίθετα... έχω χρησιμοποιήσει τα Watt ως αμυντικό μέσο. Για παράδειγμα, έμενα κάποτε σε μία πολυκατοικία που ο γείτονας έβαζε σε μεγάλη ένταση κάτι τραγικά σκυλο-λαϊκο-ποπ. 

Σε αυτές τις περιπτώσεις.... άνοιγα ένα σύστημα PA περί τα 400W με 15" (που μου είχε περισσέψει από παλιά) και συνόδευα τραγουδώντας (έκανα και δεύτερες). "Έπιανε" πάντα ... μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο έκανα και εγώ. Ο Marshall JCM900 (100watt λάμπα - ενισχυτής για σπίτι) είναι ιδανικό όπλο σε τέτοιες περιπτώσεις. Εγώ εκτός από σκυλά γείτονα, είχα και μια γιαγια που έβαζε όλη μέρα την τηλεόραση τέρμα, καθώς και εκκλησία ακριβώς απέναντι, που όποτε είχε γαμο κόρναρε όλο το σύμπαν. Γι'αυτό και εγώ απολάμβανα την ποιότητα του κατοστάρη λαμπάτου μου στις σωστές εντάσεις, και όλη η πολυκατοικία έβγαινε για καφέ να γλυτώσει ;D . Α! και μια φορά που ήταν γάμος και έκανα αντεπίθεση, ο παπας είπε σε κάποια φάση από τα μεγάφωνα "παρακαλώ να χαμηλώσει η μουσική". ;D ;D ;D ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι πλάκα αυτές οι ιστορίες...

 

θυμάμαι την εξης παρατήρηση από γείτονα: "βαζε σε παρακαλώ πιο χαμηλα τη μουσική γιατι καθομαι στο σαλονι και δεν ακουω την τηλεοραση μου" ...ημουν φανταρος και στις αδειες το παράκανα λιγάκι ειναι αληθεια....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου