Προς το περιεχόμενο

Εν αναμονή της κυκλοφορίας του πρώτου μου προσωπικού δίσκου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περίεργο συναίσθημα αυτό που ζω τους τελευταίους δύο μήνες. Ανάμεικτο (σαν τοστ με τυρι και ζαμπόν ή κασέρι και ζαμπόν - όπως αγαπάτε). Το Σεπτέμβριο ξεκίνησα την ηχογράφηση του πρώτου μου προσωπικού δίσκου στα Run Devil Run Studios. Το ταξίδι ήταν μαγικό και περίπου τέλη Νοέμβρη δυστυχώς τελείωσε. Την ίδια στιγμή ξεκίνησε ένα πολύ δύσκολο νέο ταξίδι... Η προσπάθεια της κυκλοφορίας του δίσκου. Ο δίσκος περιέχει 18 τραγούδια (εκ των οποίων μια διασκευή). Ελληνικός στίχος με ποπ & ροκ ύφος (αρκετά mainstream).

Στο δίσκο συμμετέχουν ο Αλέξανδρος Αποστολάκης (τύμπανα), ο Πέτρος Παρασκευάς (κιθάρες) και ο Στέργιος Γιάννος (μπάσο). Σε ένα τραγούδι έχει παίξει πλήκτρα ο Τάσος Κορκόβελος. Τους στίχους, τη μουσική υπογράφω εγώ (ο ίδιος), και παίζω πλήκτρα και τραγουδάω...

Η δουλειά τουλάχιστον σε επίπεδο παραγωγής πιστεύω ότι είναι πολύ καλή με τον Νικόδημο να δίνει τον καλύτερό του εαυτό και να με μαγεύει συνεχώς με τις εξαιρετικές του ικανότητες και γνώσεις πάνω στο θέμα της ηχοληψίας, της μίξης και του mastering. Ένα μεγάλο Ευχαριστώ και την αμέριστη ευγνωμοσύνη μου. Respect Father. Στην παρέα μας ήταν και ένα ακόμη παιδί (ιδιαίτερα συμπαθητικό και καλό), τον οποίο χαίρομαι που τον γνώρισα και τον ευχαριστώ για όλη του τη βοήθεια και την παρουσία του: ο Πάρις...

Τους ευχαριστώ όλους από καρδιάς για όλα!!!

Αύριο κατεβαίνω ακόμη μία φορά στην Αθήνα για να οργανώσω τα σχετικά... Ελπίζω σύντομα να έχω νέα και να ανεβάσω και κάποια τραγούδια εδώ, ώστε να τα ακούσετε και να μου πείτε τη γνώμη σας.

Εν αναμονή λοιπόν...

enjoy my silence

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλυτερα σου ευχομαι.

Η τεχνη θελει ιδρωτα,επιμονη και υπομονη.

Να χεις την υγεια σου και οτι καλυτερο οχι τωρα στην αρχη ..και στην συνεχεια..γιατι για σενα τωρα αρχιζει το ταξιδι.

Και να σαι παντα ο εαυτος σου.Αληθινος.

Αναμενω κι εγω να ακουσω την μουσικη σου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη επιτυχία και απο μενα και σου προτεινω να κανεις και  ενα οδοιπορικό για το cd σου δλδ απο που ξεκινησε και πως κατεληξε στα ραφια..γενικα ολο το ταξιδι σου μεχρι να βγει αυτο το cd.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου