Προς το περιεχόμενο

Λαμπα στην Tonelab se


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχε ξαναμπει παρ' ομοιο θεμα , αλλα δεν το βρισκω :-\ Γι' αυτο λοιπον θελω να ρωτησω το εξης: η tonelab se αν δεν κανω λαθος εχει  12AX7 λαμπα. Αν βαλεις αλλη λαμπα θα αλλαξει κατι προς το καλυτερο? Ειμαι πληρως ικανοποιημενος απο την tonelab αλλα λεω μηπως βγει κατι καλο και ιδιαιτερο με μια αλλαγη...

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά βάζοντας μια 12AT7 ή μια 12AU7 θα αλλάξει κάτι κυρίως ως προς το gain(θα λιγοστέψει..),αλλά αυτό που θα σου πρότεινα είναι να δώσεις περίπου 20 ευρώ,να πάρεις 2 τέτοιες λάμπες και βλέπεις...πάντως αν θες hi-gain καταστάσεις μείνε όπως είσαι... ;)

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε και μας λες,εγω ΝΟΜΙΖΩ οτι ακουσα μια ελαχιστη  διαφορα οταν εβαλα μια ακριβη NOS λυχνια,αλλα και παλι ΝΟΜΙΖΩ :) δεν ειμαι και σιγουρος.... ,παντως ειναι μεγαλη βαβουρα να την αλλαξεις οποτε αν εισαι ικανοποιημενος αστο ησυχο το...μηχανησμα... :)

 

η λυχνια του TL ΔΕΝ λειτουργει σαν ΠΡΟ-ΕΝΙΣΧΥΣΗ οποτε δεν προκειται να χασεις η να κερδισεις gain αλλαζοντας την,λειτουργει σαν ΤΕΛΙΚΗ λυχνια..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-------offtopic βλακεια-------

 

αμα αλαξεις λαμπα στην Tonelab γινεται ...Toneλαμπ?....   ;D  ;D  ;D

 

-------offtopic βλακεια-------

 

 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε εδώ αν θες.

Δεν είναι και τόσο μεγάλος κόπος και πιθανότατα δεν θα ακούσεις τρελή διαφορά, αλλά είναι μια ευκαιρία να παίξεις λίγο με τα σωθηκά του...  :P

 

http://www.tonelab.net/how-to-replace-your-tube

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου