Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτες 20W solid state,γνωμες


ibanez21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις με πηρε τηλεφωνο ο φιλος μου τα χρηματα ανεβηκαν λογω χριστουγγενων,(χρονια πολλα)τσονταρε ο μπαμπας λεει και τωρα εχει

περιπου 380 ευρω και θετει καινουργιους στοχους,sorry για την αλλαγη

του post,εψαξε στο net και μου ζητησε την γνωμη σας για:

peavey studio pro 112,behringer v-tone gmx,fender fm 65w,συν τους

γνωστους modelling roland cube 60,line 6 spider 75.

ευχαριστω

 

Κοίτα και αυτο το θέμα ...

http://www.noiz.gr/index.php?topic=152673.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α ωραίοι! Με το ζόρι φτάσανε στα 350€ και τους λέτε για λαμπάτους;

 

Λοιπόν τράβατε πάρτε κάποιον modelling όπως οι rolland cube - line6 spider, να πειραματιστεί με τους διάφορους ήχους για αρχή, να δει τι του αρέσει και στο μέλλον αγοράζετε καλύτερο εξοπλισμό

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω τον vox ad30vt ο οποίος έχει και προσομοίωση fender tweed και vox ac που έχουν καλά καθαρά που "δέχονται" ωραία τα πετάλια,αλλά έχει και κάποιες βρώμικες προσομοιώσεις που θα τον βολέψουν..Πολύ αξιοπρεπής λύση για αυτά τα λεφτά.Μπορεί να δει και τον Roland cube αλλά για metal δε νομίζω να τον πολυβολέψει...

ΑΑΑΑ,ξέχασα....μακριά από line 6 spider...(προσωπική άποψη..)

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,χτες πηγαμε σε δυο μαγαζια στην πατρα και ακουσαμε τον line 6

spider  τον roland cube  τον behringer gmx 212 και τον vox ad50vt πρωτος δεν μας αρεσε καθολου o cube μας φανηκε  "τιμιος" για τα λεφτα του ο behringer ετσι και ετσι με αρκετο ογκο παντως,o vox ειναι πολυ καλος αλλα

μαλλον για πιο vintage καταστασεις,καταληξαμε στον roland cube60d,το διλλημα πλεον εχει ως εξης:roland cube η peavey studio pro

φιλε Αγγελε ειδα το link ο laney lc 15 θα μπορει να σταθει σε ενα μικρο

live η χρειαζεται να περαστει σε κονσολα για να ακουγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για αυτόν τον VOX που δεν είναι μόνο vintage.

 

http://www.thomann.de/gr/vox_ad30vtxl.htm

 

Επειδή έχω και ad30vt και cube, ο VOX είναι καλλίτερος απο πολλές απόψεις, για τα γούστα μου φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Αγγελε ο ενισχυτης που προτεινεις ειναι καλος αλλα πολυ ακριβος,

για τους ενισχυτες που λεμε εχεις σχηματισει αποψη?εφοσον εχεις τον cube ποια η αποψη σου κανει για metal(black,death).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Αγγελε ο ενισχυτης που προτεινεις ειναι καλος αλλα πολυ ακριβος,

για τους ενισχυτες που λεμε εχεις σχηματισει αποψη?εφοσον εχεις τον cube ποια η αποψη σου κανει για metal(black,death).

Ειχα καταλάβει ότι ο φίλος σου διαθέτει 380 ευρώ πλέον. Εαν τον θέλει για μελέτη μόνο, που αυτό υποθέτω απο τα 20 watt, μπορέι να πάρει και τον αντίστοιχο AD15VTXL που κάνει 200 ευρώ, αν και το μεγαλύτερο μεγάφωνο του 30 δίνει περισσότερο όγκο και κάνει και για πρόβα (με χαμηλών τόνων ντράμερ).

 

Εγω δεν ακούω metal μουσική καθόλου, αλλα μετα απο πολλά χρόνια ψαξίματος με ότι μηχάνημα μπορείς να φανταστείς καταλαβαίνω αρκετά πως μπορεί να φτιάξει κανείς τον ήχο του. Η ουσία δεν είναι τόσο αν κάνει ένας ενισχυτής για μεταλ, αλλα πως μπορεί κανείς να καταλάβει τι χρειάζεται για να πλησιάσει τον ήχο που θέλει, είτε αυτό είναι ο ενισχυτής ή τα πεταλάκια ή όλα μαζί. Απλως ο VOX θα βοηθούσε καλλίτερα σε κάποια σημεία και έχει και πολύ πιο χρήσιμα εφε απο τον roland. Μια γνώμη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα,οπως αναφερω και πιο πανω ο vox advtxl ειναι πολυ καλος αλλα

ο 50watt ειναι πανακριβος,θελω να πω πως ο φιλος μου πλεον θελει εναν

ενισχυτη 50-60watt και οχι εναν 15-20watt,για τον λογο αυτον καταληξαμε

στις 2 επιλογες που αναφερω πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου