Προς το περιεχόμενο

Reactable


myrsias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και μιλούσαμε για εξωτικά ηλεκτρονικά όργανα, εχει δει ποτέ κανείς από κοντά ένα reactable? Για την ακριβεια, έχει δει γενικά κανείς ένα από κοντά, εκτός από αυτόν που το έφτιαξε και την Bjork? Πολύ μαρέσει πάντως...[flash=200,200]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

http://www.spectratech.gr/gr/product/26720/Reactable_Experience

 

ειναι πολλα τα λεφτα Μάλιοοοοοοο

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται καταπληκτικό μηχάνημα με απίστευτες δυνατότητες. Και το βίντεο του λινκ έχει πολύ πλάκα! Πως κοιτάζουν τα παιδιά το μηχάνημα...

 

Τα καταλαβαίνω, κι εγώ κάπως έτσι ήμουν όταν πρωτοείδα βίντεο...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσύλληπτο... σαν εξωγήινη συσκευή από το μακρινό μέλλον που ενσωματώνει το Ableton Live, το Lemur, το Tenori-On... ποτέ δεν έχω δει τόσο όμορφη, λιτή και σαφή αναπαράσταση του τι κάνει το κάθε module σε ένα subtractive συνθεσάιζερ. Να και το λινκ: http://www.reactable.com/

 

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να χρησιμοποιηθεί ως κανονικό συνθ (απίστευτο το κόνσεπτ αλλά οι ήχοι ακούγονται αρκετά βασικοί). Πάντως, για εκπαιδευτικούς σκοπούς θα πρέπει να είναι κορυφαίο. Ούτως ή άλλως, μερικά αναλογικά "τέρατα" στα 70s που είχαν χρησιμοποιηθεί για εκπαιδευτικούς σκοπούς κόστιζαν επίσης μια περιουσία.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 25 χιλιαρικα να δεις τι δυνατοτητες σου δινουν και τι καταπληκτικα πράματα μπορεις να αγοράσεις...

 

μμμ κανω πληρη ηχομωνωση στο υπογειο...παίρνω το drumkit των ονειρων μου, 2 κεφαλες diezel για να γουσταρουν οι κιθαριστες της μπαντας μου (αυτοι θα παρουν τις καμπινες) παίρνω ενα γ@μ@το ενισχυτη μπάσσου μάλλον trace elliot μμμ...μικροφωνα, μικροφωνικη κτλ κτλ

 

μπα θα φαω ψυχεδελικα μανιταρια ή κανα τρυπακι και θα παρω το reactable να μπισταω μονος μου... ::)

 

μα τι λεμε ειμαστε σοβαροι 25,000 ???...απαπαπαπα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξαναπαίξει κάποια στιγμή thread με αυτό το σύστημα αλλά δεν μπορώ να το βρω αυτή τη στιγμή... ομολογουμένως εντυπωσιακή κατασκευή!

 

τα 25 χιλιαρικα να δεις τι δυνατοτητες σου δινουν και τι καταπληκτικα πράματα μπορεις να αγοράσεις...

 

μμμ κανω πληρη ηχομωνωση στο υπογειο...παίρνω το drumkit των ονειρων μου, 2 κεφαλες diezel για να γουσταρουν οι κιθαριστες της μπαντας μου (αυτοι θα παρουν τις καμπινες) παίρνω ενα γ@μ@το ενισχυτη μπάσσου μάλλον trace elliot μμμ...μικροφωνα, μικροφωνικη κτλ κτλ

 

μπα θα φαω ψυχεδελικα μανιταρια ή κανα τρυπακι και θα παρω το reactable να μπισταω μονος μου... ::)

 

μα τι λεμε ειμαστε σοβαροι 25,000 ???...απαπαπαπα

Λογικό αυτό που λες μεν αλλά είναι όπως οτιδήποτε καινοτόμο και πρωτοποριακό. Μπορεί σε 20 χρόνια ένα Reactable να κοστίζει όσο ένα μέσο synth, προς το παρόν όμως είναι διαφορετικό και πολύ πιο προχωρημένο από οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί.

Υπό αυτή την έννοια, μπορεί τα 25 χιλιάρικα να είναι εν μέρει δικαιολογημένα. Άλλωστε αμφιβάλλω αν η τιμή έχει τεθεί με στόχο τις μαζικές πωλήσεις! ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.spectratech.gr/gr/product/26720/Reactable_Experience

 

ειναι πολλα τα λεφτα Μάλιοοοοοοο

 

Ήθελα να το σημειώσω και πριν, τα 25 χιλιάρικα που αναφέρονται είναι για να στηθεί ολόκληρο τέτοιο σύστημα προς επίδειξη και χρήση από το κοινό, και οι αγοραστές στους οποίους απευθύνεται είναι εκθεσιακοί χώροι, μουσεία κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι στανταρ αυτό που λές? γιατι αποτι καταλαβα ειναι γενικη η αναφορα της τιμής και δεν γραφει καπου για το όλο συστημα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου