Προς το περιεχόμενο

Καλος μαστορας στην Α8ηνα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια πειτε κανενα καλο κ φτηνο μαστορα κι8αρας στην α8ηνα μπας κ μπορεσω να κανω τις καστομιες πουχω στο κεφαλι μου! :P

μιλαω να αναλαμβανει βαψιματα,μετατροπες, να βαζει logos/inlays, τετοια πραματα...

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία εκδοχή απάντησης στο ερώτημα σου είναι αυτή:

http://www.enigmagt.gr/

 

Είναι πολύ καλός άνθρωπος/τεχνίτης.Την ψάχνει συνέχεια και ενημερώνεται και τώρα τελευταία κάνει rewired και μαγνήτες.Οι τιμές του λογικές (πάντα με τα δικά μου μέτρα μιλάω) και αντιπροσωπευτικές για την δουλεία που κάνει.

 

Αυτά ααα και Καλά Χριστούγεννα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, ρε σεις φαινεται πολυ επαγγελματιας αυτος και δεν τον ειχα παρει χαμπαρι...και τα 35 ευρω που ζηταει για το βασικο set up μου φαινονται πολυ λογικα σε σχεση με το 50ευρο που ειναι η 'ταριφα' (αν δεν κανω λαθος). Υπαρχει κανεις αλλος που να εχει παει σε αυτον και να εχει αποψη για την ποιοτητα της δουλειας του; Ψαχνω καποιον να παω την Gibson μου και δεν θα ηθελα να εχω τιποτα δυσαρεστες εκπληξεις... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρότασή μου είναι για τον Πάνο Οικονομάκη http://www.enigmagt.gr/

 

Καταθέτοντας λοιπόν την προσωπική μου επειρία, πρόκειται για καταπληκτικό τεχνίτη !!!!!

 

Χωρίς συγκεκριμένη σειρά :

 

- Προσέχει σαν φυλακτά, τα όργανα που παίρνει για επισκευή ή αναβάθμιση.

- Είναι πάρα πολύ ποιοτικός σε αυτά που κάνει και προσέχει τις λεπτομέρειες.

- Είναι πολύ καλός μουσικός ο ίδιος και αντιλαμβάνεται τις απαιτήσεις και τις ιδιοτροπίες των μουσικών.

- Είναι πολύ 'ώριμος' ώς άνθρωπος, τεχνίτης και μουσικός.

- Ζεστός και ανοικτός στην επικοινωνία με τους πελάτες.

- Γνωρίζει τεχνικά θέματα σε βάθος.

- Εκπαιδεύεται και ενημερώνεται συνεχώς !!!

- Για κάθε επισκευή που κάνει καρτά φάκελο/αρχείο με πελάτη και όργανο, για να γνωρίζει το ιστορικό κάθε οργάνου. (οπως κάθε καλός γιατρός άλλωστε !!!)

- Είναι δικτυομένος με τεχνίτες σε fora που μοιράζονται τα νέα για τελευταία υλικά και τεχνικές με οδηγίες και videos.

- Εχει την ικανότητα και τις γνώσεις να κατασκευάσει custom όργανα από το 0.

- Λογικές τιμές με πολύ ποιοτική εργασία.

- Διαθέτει εξαιρετικό χώρο 'συνεργείου'.

- Δεν έχει μαθητευόμενους βοηθούς που μαθαίνουν την τέχνη στα όργανά μας.

- Η περιοχή του είναι εύκολα προσβάσιμη τόσο με την συγκοινωνία (metro/tram) ή με το αυτοκίνητο (έχει ελέυθερες θέσεις parking)

- Εχει humor.

- Δεν έχει καλάμι...

 

 

Memento Mori | Carpe Diem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, ρε σεις φαινεται πολυ επαγγελματιας αυτος και δεν τον ειχα παρει χαμπαρι...και τα 35 ευρω που ζηταει για το βασικο set up μου φαινονται πολυ λογικα σε σχεση με το 50ευρο που ειναι η 'ταριφα' (αν δεν κανω λαθος). Υπαρχει κανεις αλλος που να εχει παει σε αυτον και να εχει αποψη για την ποιοτητα της δουλειας του; Ψαχνω καποιον να παω την Gibson μου και δεν θα ηθελα να εχω τιποτα δυσαρεστες εκπληξεις... :-\

Ο Πανος ειναι εγγυηση για οτι κανει σε μια κιθαρα. Απο απλο setup μεχρι οτι σου ερθει στο μυαλο. Απλα δεν εχει ορια, ειναι κατασκευαστης οχι πωλητης. Του εχω παει ολες τις κιθαρες μου (και Gibson) και παντα τις παιρνω σε αριστη κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 σε όλα τα σχόλια για τον Πάνο. Αν τύχει να τον δείτε να δουλεύει θα πειστείτε και για τις (συνεχώς αυξανόμενες) γνώσεις του και για την ποιότητα της δουλειάς του - από setup και μαγνήτες μέχρι customιές και βαψίματα. Αλλά πάνω απ' όλα δεν είναι κάφρος και είναι ιδιαίτερα συζητήσιμος, πράγμα σπάνιο στο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δε γνωρίζω τον κο Οικονομάκη να πώ απλά ότι έχω ακούσει τα καλύτερα.

Πολύ καλό μαγαζί επίσης είναι και το Rock Pile, στη Χαριλάου Τρικούπη, αν θυμάμαι καλά...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω ειχα κανει κατι κιθαροδουλειες στον Νικο Ταλιαδουρο, και μου φανηκε επισης αψογος απο δουλεια, μερακι, τιμες κ.τ.λ. Κι αυτος κατασκευαζει κιθαρες οποτε εχει πειρα σε αυτα που θελεις.. ειναι στο παγκρατι αν σε ενδιαφερει στειλε μου ενα π.μ. να σου στειλω για το τηλεφωνο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου