Προς το περιεχόμενο

strat vintage 57


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια λεει τιποτα για δωρο του αι βασιλη;

http://cgi.ebay.co.uk/Fender-American-Vintage-1957-USA-Stratocaster-57-Strat_W0QQitemZ160191953363QQihZ006QQcategoryZ33039QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

κουκλα ειναι παντως...

α ονειρεύεσαι σαν να είναι να ζήσεις αιώνια, κ να

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο που με τρελαινει εμφανισιακα σ'αυτες τις κιθαρες ειναι ο συνδυασμος του vintage blonde με το gold hardware....μετα σκεφτομαι ομως και τα ταστα που εχουν και "φρεναρω"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι πολύ μικρά και δε βολεύουν μια μεγάλη μερίδα κιθαριστών στο παίξιμο...

 

Κι εγώ δεν τα προτιμώ με τίποτα....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παντα βεβαια ειναι θεμα συνηθειας.....το v-shaped neck της για παραδειγμα με βολευει αφανταστα γιατι ειναι κατι στο οποιο εχω πολλες "ωρες πτησης" και το εχω συνηθισει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν δεν εχεις ξαναπαιξει με μανικι με το συγκεκριμενο 7.25” radius (πολυ μεγαλη κουρμπα), και vintage (δηλαδη πολυ μικρα) ταστα, καλυτερα να δοκιμασεις καποια παρομοια κιθαρα πριν παραγγειλεις γιατι μπορει να μη σε βολεψει καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα ευχαριστω θα το τσεκαρω γιατι πραγματι δεν εχω παιξει.παντως πιστευω οτι ειναι κ θεμα συνηθειας εδω συνηθισα με κατι κουπια με action μισο ποντο(ειμαι υπερβολικος).απο κει κ περα κατι μεμπτο;σαν συνολο ηχητικα αξιζει τα λεφτα του;

α ονειρεύεσαι σαν να είναι να ζήσεις αιώνια, κ να

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές κιθάρες είναι τόσο ιδιαίτερες που νιώθω πως σου επιβάλλουν να προσαρμοστείς εσύ στο feeling τους παρα αυτές στις συνήθειες σου. Αν στεκόμουν στο πόσο "δύσκολη" μου είχε φανεί αρχικά η Gretsch δεν θα απολάμβανα ποτέ τον ήχο της στο τέλος  ;)

Η 57άρες είναι ένα μια απο τις καλύτερες σειρές reissue που φτιάχνει η Fender.

Γνώμη μου: βούτα, το αξίζει  ..!!

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά καμία σχέση (παίδες με τα vintage radius & frets)!!!

Τα τάστα στα vintage reissue της Fender, είναι απλά τέλεια!!

Φοβερή λεπτομέρεια! Και όχι μόνο!!

 

Απίστευτο feel, δεν κολλά πουθενά το χέρι, τα bends γίνονται όμορφα χωρίς προβλήματα. (με ελάχιστο κόπο για ρύθμισμα πέρα από το εργοστασιακό setup)

 

Τώρα στα Μέξικο reisues (classic series) κάποτε ναι, συμφωνώ ήτονε (που λέν στην Κρήτη) μαύρα χάλια, πλέον όμως ακόμα και εκεί έχει ανέβει εκπληκτικά η ποιότητα.

 

Για την Comemorative τώρα....

 

Απλά ένα επετειακό reissue της Fender stratocaster '57 , δεν μπορεί παρά να ανταποκρίνεται και αυτό ακριβώς, στα χαρακτηριστηκά της εποχής της τότε.... στολισμένη με κάποια "φτιασιδώματα" επιπλέον ....  ;D

 

Θα έχει κλασσικά ένα V μανίκι, που θα προσφέρει εκπληκτικό feel και "τόνο", πολύ ποιοτικούς vintage strat μαγνήτες που δεν διατίθονται πιθανότατα σαν after sales parts, από την Fender, θα έχει πραγματικά πολύ ωραίο ήχο, άλλωστε σε αυτό το επίπεδο παραγωγής (vintage reissue series, signature series, e.t.c) οι αποκλίσεις στο "ηχητικό" αποτέλεσμα overall από κιθάρα σε κιθάρα είναι μηδαμινό.

 

Αν λοιπόν σου αρέσει μία vintage stratocaster, και θέλεις τον "αέρα" της 50ς εποχής (παρέα φυσικά με έναν καλό λαμπάτο amp)

go and get it!!!

 

Mary Christmass!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου