Προς το περιεχόμενο

mighty mite guitar parts


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μιλαω για hardware όπου ο καθενας θα βαλει της παναγιας τα ματια επάνω. Καθαρά στο θεμα σωματος όπως είπα. Παντως με πολύ λίγα λεφτά κανεις το ονειρο σου πραγματικότητα. Αρε Κινα τι μας κανεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως με πολύ λίγα λεφτά κανεις το ονειρο σου πραγματικότητα. Αρε Κινα τι μας κανεις!!

δεν ειναι κινεζικα...κορεα!! thats why ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mighty mite customers gallery(πολλες φωτο)

http://stores.ebay.com/MetalShopMusic-Guitars-Parts-Amps/Metal-Shop-Music-CUSTOM-er-Gallery.html

μερικα κομματια ειναι εξαιρετικα. ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mighty mite customers gallery(πολλες φωτο)

http://stores.ebay.com/MetalShopMusic-Guitars-Parts-Amps/Metal-Shop-Music-CUSTOM-er-Gallery.html

μερικα κομματια ειναι εξαιρετικα. ;)

 

εμορφα κιθαρονια!  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρει κανενας αυτα τα loaded-pickguards που εχουν; Εχουν με μγνητες fender, EMG, Duncan κτλ.Τι ποιοτητας ειναι τα ηλεκτρικα; Παντως στοιχιζουν λιγοτερο απο σκετους τους μαγνητες στα Ευρωπαικά stores. ??? ??? ??? ???

 

πχ.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130197778840&ssPageName=MERC_VIC_RSCC_Pr12_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=160197379458&itemcount=12&refwidgetloc=closed_view_item&usedrule1=StoreCatToStoreCat&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m183&_trkparms=algo%3DDR%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω για hardware όπου ο καθενας θα βαλει της παναγιας τα ματια επάνω. Καθαρά στο θεμα σωματος όπως είπα. Παντως με πολύ λίγα λεφτά κανεις το ονειρο σου πραγματικότητα. Αρε Κινα τι μας κανεις!!

Δηλαδη για να καταλαβω επειδη με καιει το συγκεκριμενο και ισως να ειναι και η σωτηρια λυση στο προβλημα μου.

Μιλαω παντα απο θεμα ποιοτητας ηχου κατ'αρχην και κατοπιν feeling-playability.

Θελω να αποκτησω 3 κιθαρες ακομη(η καθε μια εχει τον λογο της) :

1)Fender strat David Gilmour

2)Fender strat Richie Sambora MKI

3)Fender strat S.R.V

Πιστευετε οτι εαν τις φτιαξω partcaster απο mighty might ξυλα (και parts γενικοτερα) ή Warmoth,

η ποιοτητα θα ειναι εφαμιλλη των αντιστοιχων U.S.A ?

Μιλαμε παντα να γινει σωστη δουλεια.

Σε ποιοτητα ηχου,σε feeling-playability και γενικα σαν overall αποτελεσμα?

Αξιζει να επενδυσω σε κατι τετοιο?

Εχω ηδη μια Fender U.S.A strat standar και ειλικρινα αναρωτιεμαι για το αποτελεσμα που θα χω σε θεμα ποιοτητας ηχου απο μια τετοια κινηση. ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαστε  3 , απο οσο ξερω που εχουμε ανοιχτα project απο ΜΜ .

Δεν εχεις λοιπον , παρα να περιμενεις λιγο να τελειωσουν , βλεπεις

τα αποτελεσματα και αποφασιζεις  μονος σου.

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρει κανενας αυτα τα loaded-pickguards που εχουν; Εχουν με μγνητες fender, EMG, Duncan κτλ.Τι ποιοτητας ειναι τα ηλεκτρικα; Παντως στοιχιζουν λιγοτερο απο σκετους τους μαγνητες στα Ευρωπαικά stores. ??? ??? ??? ???

 

πχ.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130197778840&ssPageName=MERC_VIC_RSCC_Pr12_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=160197379458&itemcount=12&refwidgetloc=closed_view_item&usedrule1=StoreCatToStoreCat&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m183&_trkparms=algo%3DDR%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D12

 

Εγώ έχω βάλει τέσσερα τέτοια......

Ένα SL20 EMG, ένα VG20 EMG, DG20 EMG και ένα LACE Anniversary Copper,

ήταν όλα ΑΨΟΓΑ και σαν κατασκευή αλλά και σαν ποιότητα υλικών.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαστε  3 , απο οσο ξερω που εχουμε ανοιχτα project απο ΜΜ .

Δεν εχεις λοιπον , παρα να περιμενεις λιγο να τελειωσουν , βλεπεις

τα αποτελεσματα και αποφασιζεις  μονος σου.

Σιγουρα θα περιμενω και δικες σου γνωμες οταν με το καλο τελειωσει το project σου

αλλα δεν μου φτανει μονο να δω.

Μ'ενδιαφερει ν'ακουσω και να πιασω και κυριως να ακουσω αποψεις και γνωμες απο ανθρωπους οι οποιοι εχουν ηδη κανει ενα τετοιο βημα.

Και κυριως εχουν ενα τουλαχιστον original fender usa αντιστοιχο οργανο και εχουν κανει Α-Β συγκριση. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου