Προς το περιεχόμενο

Αιρετικοί ορισμοί της μουσικής


tugito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'' H μουσική είναι απλώς ένα παιχνίδι,που δε το αφήσαμε ακόμα και όταν μεγαλώσαμε..''

 

 

                                                                    -Αναστασιάδης

 

"H μουσική είναι ένας αλγόριθμος μετάφρασης της πραγματικότητας σε μελωδία που εκφράζεται από το συναίσθημα επί της έντασης που το βίωσες και μεταφρασμένο μέσω ηχητικών χορδών σε νότες στον αέρα. Ολα τα άλλα δεν ειναι μουσική, ειναι μουσική βιομηχανία."

 

"Η μουσική βιομηχανία ξεχωρίζει απο την μουσικη ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ με ένα χαρακτηριστικό σημείο. Αγορασμένους στίχους κομμένους και ραμμένους με βάση του τι θα πουλήσει, χωρίς αυθεντικότητα."

 

                                                                    - Tugito

 

;)

Κορυφέα η ατάκα πάντως του Αναστασιαδη, θα τον μελετήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Η μουσικη δεν ειναι παρα η ανασκωλοπισμενη συγκεραστικη κατεργασια της υπερεαλιστικης πραγματικοτητας του συγχρονου μεταπροτσες της μεταβιομηχανικης περιοδου σε συνδιασμο με την διαδραστικη υπολουμπεν επιρροη της μετασοσιαλιστικης αναρχικης τασης μεσω των υποχθονιων ρυθμων της βασανιζομενης αφρικανικης ηπειρου παντα συντασομενης με την πλειαδα των ασιατικων ορδων του Τζεκις Χαν υπο τους ρυθμους της συγχρονης παγκοσμιοποιησης και του αστικου καταναγκασμου της ψυχοπαθους και βαρυγδουπης προσωπικοτητας μας...."

 

superfunk

 

::) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική είναι 77% ο μουσακάς (κατά προσέγγιση).

 

 

                                                                  kwstas79

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ΑΠΛΑ ενα δεντρο φιλε μου...το πικρο δεντρο της μοναξιας της συστηματικοποιημενης αποστασιοποιησης του μεταδιΧτατορικου μεγαλειου της παρανοιας.... ;D

 

(οχι νομιζες οτι θα καθαριζες με ενα.....σκετο δεντρο... :) :),που νομιζεις οτι ζεις παιδι μου?στην Ιαπωνια?εδω ειναι Βαλκανια δεν ειναι παιξε γελασε... :) )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ΑΠΛΑ ενα δεντρο φιλε μου...το πικρο δεντρο της μοναξιας της συστηματικοποιημενης αποστασιοποιησης του μεταδιΧτατορικου μεγαλειου της παρανοιας.... ;D

 

(οχι νομιζες οτι θα καθαριζες με ενα.....σκετο δεντρο... :) :),που νομιζεις οτι ζεις παιδι μου?στην Ιαπωνια?εδω ειναι Βαλκανια δεν ειναι παιξε γελασε... :) )

 

Μήπως είσαι απο την Ικαρία ?  Μου κάνει  εντύπωση που την μουριά την λές έτσι  έτσι την λένε στην Ικαρία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική είναι ενα μούσι που έχασε το καράβι για την Καραιβική.

 

Επεξήγηση μαθηματικού τύπου.

Μούσι + καράβι + καραιβική.

Καράβι με καράιβη φεύγουν καθώς το καράιβη ειναι απλά προφορά χωριού για την λέξη καράβι.

Μουσι-κη.

Αποτέλεσμα με μέθοδο των τριών. :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου