Προς το περιεχόμενο

help!!!!για χαλασμενο πληκτρο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα..θα θελα να μου πει καποιος πως μπορω να φτιαξω ενα πληκτρο σ ενα Yamaha a1000 Που σταματησε ξαφνικα να  παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτω απο τα πλήκτρα υπάρχουν επαφές(ή αλλιώς φουσκες)σε ολο το μήκος του κλαβιέ.Στην ουσία ειναι ενα κομάτι λάστιχο π.χ 100cm(εαν ειναι το λαβιέ σου) Χ 1.5cm (περίπου σαν τη φώτο)επικαλύμενο με ένα

αγώγιμο υλικό.Τώρα εάν καποιο σκουπιδάκι έχει κολησει επάνω του

χρειαζεται καθάρισμα ειδάλλως από την πολύ χρήση έχει φθαρεί το αγώγιμο υλικό και θα χρειαστεί να αλλάξεις όλο αυτό το ''λάστιχο''(τις

φούσκες)Κάπως έτσι δουλεύουν και τα τηλεχειριστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρο είναι οτι θα το ξεβιδώσεις το θέμα.

Αφου το κάνεις αυτό πριν βγάλεις τα λαστιχακια κοιτα αν δουλεύει με πολυ ζόρι ή καθόλου.Αν ιχύει το πρώτο μπορείς να βολευτείς και με καμμιά σπιτική πατέντα απο το να το αλλάξεις όλο και επίσης να βρείς και ολόιδιο λάστιχο.

 

Πειραματίσου πρίν πετάξεις λεφτά.Αν δεν πιάνει το χέρι η παραείσαι περίεργος μην το ανοίγεις γιατι θα γίνει τπτ χειρότερο μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην αν το ανοίξεις πρόσεχε που ακουμπάς επάνω στις πλακέτες(αν θες σκέπασε με κατι πλαστικό,σακουλάκι ας πούμε)Aν πρόκειται να καθαρίσεις τις επαφές,πρόσεξε:ΟΧΙ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ,μα απαλά με στεγνό πανάκι.Εάν δε πρόκειτε να τις αλλάξεις ο Νακας εχει μπόλικες

από αυτές ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσαβίδι και σταυρό στον άγιο θερμοσίφωνα τότε φίλε και φτιάχτο μόνο σου.Δεν είναιτ τπτ τρομερό αρκεί να μην πειράξεις κιάλλα πραγματα εκτός απο το keyboard.

 

Με την ευχή μου παιδί μου.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου