Προς το περιεχόμενο

Latency στο Cubase


PsYChiC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Giasas pedes 8a i8ela ligi voi8ia.

Exw sindesi to keyboard me to cubase  vgazi kanonika ixo alla oxi se pragmatiko xrono dil.

otan pataw mia nota o ixos akougete meta apo 2 defterolepta peripou.

Mpori na mou pi kapios ti prepi na kanw?! ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά καλώς ήρθες αλλά σε παρακαλώ να γράφεις ελληνικά στο εξής. Τα greeklish απαγορεύονται από τους κανονισμούς του forum.

 

Δεύτερον, το πρόβλημα που έχεις ονομάζεται latency (κάτι σαν καθυστέρηση δηλαδή) και λύνεται με δύο τρόπους, διαλέγεις ποιόν θα ακολουθήσεις ανάλογα με το budget και τις απαιτήσεις σου:

1) Αγοράζεις μια κάρτα ήχου που να έχει ASIO drivers (όλες οι αξιοπρεπείς κάρτες για δημιουργία μουσικής έχουν) που είναι το πιο σωστό

2) Κάνεις ένα search περί ASIO4ALL drivers και τους περνάς στον υπολογιστή σου.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alchemist sorry. απλα δεν ειμαι ελληνας και δεν ξερω να γραφω καλα ελληνικα.

 

Με το FL STUDIO  μου δουλεβει κανονικα δεν εχει καμια καθιστεριση,το fl studio  εχει μεσα  driver asio4oll. Aπο τι στιγμη που υπαρχι το driver μεσα στον  PC δεν πρεπει να δουλευει κανονικα και το  cubase οπος το fl studio?

sorry για τα ελληνικα μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για τα ελληνικα μου.....

 

μια χαρα ειναι τα ελληνικα σου & σιγουρα πολυ καλυτερα απο τα "ξενα" των περισσοτερων εδω μεσα ;)

 

welcome

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να πας στο

devices/Device setup/ VST Audiobay

και να δεις άν είναι επιλεγμένοι οι Asio Drivers

ελπίζω ότι και το Cubase είναι σαν το Nuendo σε αυτό το θέμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alchemist sorry. απλα δεν ειμαι ελληνας και δεν ξερω να γραφω καλα ελληνικα.

 

Με το FL STUDIO  μου δουλεβει κανονικα δεν εχει καμια καθιστεριση,το fl studio  εχει μεσα  driver asio4oll. Aπο τι στιγμη που υπαρχι το driver μεσα στον  PC δεν πρεπει να δουλευει κανονικα και το  cubase οπος το fl studio?

sorry για τα ελληνικα μου.....

 

Allo!Μαλλον δεν εχεις επιλεξει τους (σωστους) drivers στο Cubase.Απο το menu "Devices" πηγαινε στο Device Setup,βρες στη λιστα που θα εμφανιστει τη σελιδα που αναφερεται στους drivers & επελεξε απο το drop-down menu τους ASIO4ALL.Λογικα θα χρησιμοποιει το προγραμμα τον Asio Multimedia Driver η κατι τετοιο.Βαλε τους σωστους,πατα "apply",μετα "ok" & λογικα θα εισαι ενταξει.Αν για καποιο λογο εξακολουθεις να'χεις latency ξαναπηγαινε στο ιδιο menu,βρες το control panel στην ιδια σελιδα & μειωσε τα milliseconds της καθυστερησης μεχρι το σημειο που εισαι ευχαριστημενος.Μη ξεχασεις το "apply"!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος σας βρηκα Superfunk :)

 

Δουλευει μια χαρα πεδια:):):) kevin nowhow εισαι απεκτος

ΣΑΣ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ 

 

Γι'αυτο ειμαστε ολοι εδω.Χαιρομαι που ολα ειναι ok.Καλη συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου