Προς το περιεχόμενο

Guyatone


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι από καιρό να πάρω έναν ενισχυτή λαμπάτο. Έχω διαβάσει όλα τα άρθρα και τα ποστς του φόρουμ, αλλά τελικά άκρη δε βρίσκω καλή φαίνεται. Χρειάζομαι έναν λαμπάτο ενισχυτή για live, καθώς στο σπίτι περνάω την pod xt live από κονσόλα και μετά σε ενεργά ηχεία. Τέλος πάντων.

Βρήκα έναν ενισχυτή Guyatone με τα παρακάτω χαρακτηριστικά. 10 λάμπες(6L6 τελικές) , 2χ12, 2 κανάλια μόνο καθαρά, 100 watt

Πιστεύω ότι μπορώ να τον αγοράσω μεταχειρισμένο κοντά στα 3500 ευρώ. Πιστεύετε ότι αξίζει ή να κοιτάξω κάτι άλλο;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3500 Ευρώ μεταχειρισμένο  :o

 

Δεν έχω ιδέα από Guyatone αλλά θα δώσεις τόσα πολλά;

 

Πάντως ένας 100άρης λαμπάτος με 2x12 θα πρέπει να είναι αρκετά βαρύς (ξέρω γιατί έχω έναν) και στη μεταφορά θα σου τα κάνει τσουρέκια, άσε που άμα σου πέσει καταλάθως (άνθρωποι είμαστε) θα τραβάς τα μαλλιά σου.

 

Θα πρότεινα να τσεκάρεις άλλες επιλογές και σίγουρα να λιώσεις το Guyatone στις δοκιμές πριν αποφασίσεις. Εννοείται ότι θα πρέπει να τον περάσεις και ένα inspection, κατά προτίμηση άπό καλό τεχνικό.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡ'ΤΟ!

 

 

Και μόνο για την εμπειρία (άμα δουλεύει) αξίζει.

 

Δοκίμασέ την αρκετή ώρα και σιγουρέψου ότι δεν έχει κραυγαλέα προβλήματα. Ένας λαμπάτος λίγο πολύ ή δουλεύει ή όχι.

 

Επίσης σιγουρέψου ότι τα μεγάφωνα δεν είναι σχισμένα/χτυπημένα  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται για "πιστα" αντιγραφα των Fender ενισχυτων που εβγαζαν οι Ιαπωνες στα 70s εχω ακουσει μερικους και ειναι αξιοπρεπεστατοι (ειδικα αν τους περασεις απο ενα καλο service κατι που αλλωστε ΟΛΟΙ οι παλαιοι ενισχυτες χρειαζονται οπωσδηποτε)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το τσεκάρω και θα σας ξαναενοχλήσω για το πού να κάνω service. Ενδεικτικά, μήπως έχετε υπόψην σας πόσο θα πάει το service;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται απο το αν οι λυχνιες θελουν αλλαγη η οχι,μια αλλαγη πυκνωτων που μαλλον θα χρειαστει θα σου παει κανα 50αρι.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου