Προς το περιεχόμενο

Ήχος ξύλου σε κιθάρα.


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αρχηγε μου..ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ κανε ενα search και θα δεις οτι εχουμε σκοτωθει παμπολλες φορες γυρω απο αυτο το θεμα... ::)

 

ψαξε στο google και καπου,καποιος τονικος γκουρου θα λεει τη γνωμη του και για το.....agathis..... ;D

 

γενικα ειναι ενα ΒΑΡΥ ξυλο και συνηθως οι κιθαρες που ειναι φτιαγμενες απο αυτο εχουν τονισμενα πριμα και αρκετο sustain.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία, LOL!!!!!!!!!!!!!

 

Πάντως το συγκεκριμένο ξύλο δεν έχει τόσο καλή φήμη. Να φανταστείς, ο Suhr δεν το χρησιμοποιεί ποτέ... ;D ;D

 

έχω την αίσθηση ότι σε λίγο θα με κυνηγήσουν για flaming...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ειναι ενα δεντρο (ενα ειδος πευκου ειναι) το οποιο αφθονει στην ΝΑ Ασια,οποτε ειναι λογικο να το χρησιμοποιουν οι Ασιατες για την παρασκευη κιθαρων...

 

Παντως θεωρειται κορυφαιο ξυλο για...οικοδομικες χρησεις και επιπλοποιϊα....

οποτε αν θες να ...φτιασεις ΚΙΘΑΡΑ ΕΠΙΠΛΟ και να παιζεις τα....οικοδομικα blues :) ειναι το ΤΕΛΕΙΟ ξυλο.. :) :) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμπαινα κι εγώ παλιά σε threads που μίλαγαν για ξύλο και νόμιζα ότι ήταν για ξύλο κιθάρας, μετά κατάλαβα ότι ο τίτλος αναφερόταν στο ξύλο που έπεφτε μέσα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω μια απορια και εχει σχεση και με ενα προηγουμενο topic  που εβαλα για μια κιθαρα gibson les paul studio (αν αξιζει...κτλ)

 

εγω οπως προειπα επαιξα με ενα copy SG της stagg που εχει μαονι σωμα και μπρατσο με set-neck και μαγνητες αντιγραφα και ειναι παρα πολυ καλη..

 

ποση τρομερη διαφορα μπορουν να εχουν τα ξυλα της gibson sg απο το αντιγραφο της stagg?

 

αφου και τα 2 μαονι ξυλο ειναι..απλο φυσικο προιον

οι μαγνητες ειναι πολοι καλοι και αμα θες τους αλλαζεις..

ατελειες,αστοχιες δεν εχει

 

ξερω εγω  ???

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου