Προς το περιεχόμενο

Αphrodite's Child-Live.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μου πείτε που τους θυμήθηκες. Έκανα κάτι ανασκαφές στη δισκοθήκη μου και έπεσα πάνω τους. (όχι δεν τα έχω οriginal)*.

Με το συγκεκριμένο κομμάτι όμως μου έκανε πολύ ο τρόπος που μπαίνει ο Ρούσος κάθε φορά που λέει το you....world. Προσπάθησα να το πω και 'γω και δεν μπορούσα να το βάλω στο μέτρο. :D

Τέλος πάντων όσοι δεν τους ξέρετε, ρίχτε μια ματιά, δεν θα χάσετε.

 

Υ.Γ. Είδα τον Λουκά Σιδερά πρόσφατα να παίζει τύμπανα και φευ δεν έχει αλλάξει καθόλου στυλ, κινήσεις κλπ.

*Αυτό για τους δισκοσυλλέκτες. ;)

 

Aphrodite's Child - End Of The World (Live)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τους ξεχνάμε ;)

 

Aphrodite`s Child- The Four Horsemen

 

 

καποιοι εκει διπλα στο youtube πανε να το κανουν cover......τρελο γελιο.....(δεν το ακουμπας καθόλου ;))

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπητε στο  you tube  ψαξτε να βρειτε ενα  live στην Ιταλικη τηλεοραση οπου ο  Bαγγελης

δινει την απαντηση στα ελληνικα  στο Ρουσσο ετσι ωστε να απαντησει ( ο Ρουσσος) στην Ιταλιδα

στα  αγγλικα.Μεγα συγκροτημα .Και οπως ειπε ο φιλος  δεν αγγιζουμε κανει τζιζζζζζζζ.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα αγαπημένα συγκροτήματα μιας άλλης εποχής που σίγουρα στους παλαιότερους ξυπνούν μνήμες παιδικές και προεφηβικές. Δισκάκια 45πεντάρια στο πλαστικό (βαλιτσάκι  :))πικ-απ, πάρτυ κ.λ.π.

Έχει ξανανοίξει στο παρελθόν θέμα αν θυμάμαι καλά για τους Αphrodite's Child, but anyway. Εγώ απλά να ποστάρω κάτι που μου είχε διαφύγει τόσα χρόνια , και μέχρι πέρυσι.

Αν και είχα δει την ταινία δεν είχα προσέξει τον μπασίστα, και τον ντράμερ (αν και φαίνεται ελάχιστα), μέλη των Storms.

Δεν τα πήγαν και άσχημα τα παληκάρια μετά, εε?

Παρεπιπτόντως το τραγούδι μου αρέσει πολύ, και ειδικά η ερμηνεία της πρόσφατα χαμένης Ζωίτσας Κουρούκλη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου πείτε που τους θυμήθηκες.

 

ε,οχι και που τους θυμηθηκες.... ;D

 

4 ΔΙΣεκατομμυρια δισκοι ειναι αυτοι...... ;D

 

Εξω απο την πλακα ωραιο βιντεο και τα Black Oyster Ludwig του Sidera μαμανε.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λουκάς είχε κι ένα πολύ καλό σόλο άλμπουμ!!!

Ανεπανάληπτοι....

Το End of the world το λέγαμε κάποτε....

Πραγματικά το μυστικό είναι να μπαινει ο τραγουδιστής στο μέτρο και οι άλλοι να ακολουθούν, φυσικά και κάνει τζιζ, μέτριος παίκτης δεν το ακουμπάει αυτό με τίποτα.

Αυτά τα τύμπανα μου είχαν γυαλίσει κι εμένα, ποτέ δεν ξαναείδα ίδια κι ας έψαξα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δεν ξαναείδα ίδια κι ας έψαξα.

 

ελα ρε,τα πιο συνηθισμενα Ludwig ηταν στα 60s λογω του Ringo,εχω ενα ιδιο σετ αλλα σε silver sparkle.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εκεί που κινείσαι εσύ βρίσκεις, εδώ (στο Βόλο και χωρίς internet κλπ κόλπα) μόνο κάτι άσπρα και ασημί έβρισκα...

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εκεί που κινείσαι εσύ βρίσκεις

 

Οντως, την αγορασα το 85 στη ΝΥ...$200 (ΜΑΖΙ με ενα σετ Zildjan & Paiste... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου