Προς το περιεχόμενο

Monitor for home studio use


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και παλι! Θα κανω μια αγορα στο αμεσο μελλον (στις επομενες 2 βδομαδες) ενα ζευγαρι monitor για το home studio που ετοιμαζω. Μπορω να διαθεσω μεχρι 800 ευρω. Με αυτα τα λεφτα παιρνω κατι αξιολογο και πολυ καλο? μου προτεινανε ή Tannoy ή Yamaha. Εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

An και έχει απαντηθεί άπειρες φορές στο φόρουμ σου προτείνω μερικα.

 

MACKIE 824

KRK ROCKIT 8

TASCAM VL-A8 (δεν ειναι δοκιμασμένα ακόμα αλλά οι φήμες οργιάζουν και ειναι πολύ φτηνά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι! Θα κανω μια αγορα στο αμεσο μελλον (στις επομενες 2 βδομαδες) ενα ζευγαρι monitor για το home studio που ετοιμαζω. Μπορω να διαθεσω μεχρι 800 ευρω. Με αυτα τα λεφτα παιρνω κατι αξιολογο και πολυ καλο? μου προτεινανε ή Tannoy ή Yamaha. Εσεις τι λετε?

 

ADAM A7 δαγκωτό  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα μου ειχαν προτεινει Tannoy και θυμαμαι εντονα οταν τα ειχα ακουσει οτι ηταν καταπληκτικα.

 

Ειναι δυνατο με αυτα τα λεφτα να βρω κατι σε 8"?

 

Αυτες τις μαρκες που μου προτεινετε που τις πουλανε? εκτος Νακα εννοω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τη σειρά precision της tannoy, αλλά θα πρέπει να ανέβεις κανα 200ρι ακόμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και τα yamaha msp5 , τα έχω 3 χρόνια , εξαιρετικά ηχεία , ουδέτερα (ότι πρέπει για mix) , ισορροπημένα και μέσα στον προϋπολογισμό σου.

Universally Unknown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι πως αν έχεις τελικό ενισχυτή ποιότητας τότε δες τα παθητικά Tannoy precision 8.

Άκου και τα Adam που σου είπε ο φίλος και αποφάσισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πηγα χτες στο Νακα και ακουσα τα Τannoy precision 8D και τα Yamaha HS-80M.

 

Το Tanoy ηταν εξαιρετικα χρωματισμενο. Κανενας λογος για flat ακουσμα. To Υamaha ηταν ξερο. Γενικα μου αρεσε πολυ το Yamaha και κινηται μεσα στα πλαισια του badget που διαθετω. 650 ευρω στοιχιζει. Η γνωμη σας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου