Προς το περιεχόμενο

tired of Reason...


uvm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

τώρα στα γεράματα (λέμε τώρα) είπα να ασχοληθώ με τα πλήκτρα γιατί στις μίξεις μου άρχισαν να μου φαίνονται άσχημα τα σύνθια του Reason, που έχω αρχίσει να τα βαριέμαι απίστευτα :P.

θα ήθελα να αγοράσω κάποιο midi keyboard για να το συνδέσω με την κάρτα ήχου και να το χρησιμοποιώ με VSTs.

Υπάρχει κανένα απλό μοντέλο που θα μου προτείνατε από πλήκτρα? Δεν έχω ι-δέ-α από πλήκτρα :D

η κάρτα του pc μου είναι η m-audio delta audiophile 192 

thanks  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τώρα στα γεράματα (λέμε τώρα) είπα να ασχοληθώ με τα πλήκτρα γιατί στις μίξεις μου άρχισαν να μου φαίνονται άσχημα τα σύνθια του Reason, που έχω αρχίσει να τα βαριέμαι απίστευτα :P.

θα ήθελα να αγοράσω κάποιο midi keyboard για να το συνδέσω με την κάρτα ήχου και να το χρησιμοποιώ με VSTs.

 

Δεν μπορώ να πω ότι σε καταλαβαίνω... ποια σύνθια έπαιζες χωρίς midi keyboard;;  ??? ??? ??? ??? ???

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς ο άνθρωπος σχεδίαζε με midi editor τα synth sto reason..  8)

 

Τύφλα να'χει το αυτομαστίγωμα... μα όλη η ηλεκτρονική μουσική σε pc είναι ανάπηρη χωρίς midi keyboard! Πώς γίνεται να βαρεθεί κανείς πχ το Reason χωρίς ουσιαστικά να το έχει χρησιμοποιήσει πάνω από το 15% - 20%;;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κατάλαβα αυτό! Πως το ξέρεις ότι κάποιος έχει χρησιμοποιήσει μόνο το 15-20% επειδή δεν έχει keyboard?

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εντύπωση που μου έχει δοθεί μέχρι στιγμής είναι ότι για να εκμεταλλευτείς τις τις πάρα πολλές και ωραίες του δυνατότητες για να φτιάξεις ένα κομμάτι  από το Α ως το Ω με bass, ντραμς, pads, leads, modulations, ηχητικά εφφέ κλπ., σου είναι απαραίτητο ένα m. keyb. (εκτός βεβαίως αν χρησιμοποιείς μόνο samples, το οποίο όταν κάποιος το παρακάνει - που συμβαίνει συχνά - δεν το θεωρώ μουσική αλλά μια κατασκευή προκάτ από συνθέσεις άλλων).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να αναγκαστείς να έχεις κάποιο μιντι keyboard? Απλά τα στείνεις, γράφεις τις νότες, παίζεις με τους αυτοματισμούς και βουαλα. Απλά το μιντι k. σε βοηθά τραγικά να το γράψεις ον δε φλαϊ.

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου