Προς το περιεχόμενο

Πρωτότυπες διασκευές


theoctapus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά το youtube είναι θυσαυρός (τώρα το ανακάλυψες μεγάλε, θα πείς).

 

Βάλτε λοιπόν διασκευές που πιστεύετε πως ενω ξεφεύγουν απ' το original με κάποιο πρωτότυπο τρόπο όχι μόνο του δείχνουν τον σεβασμό που του αξίζει αλλά μπορεί ακόμα και να το βελτιώνουν.

 

System of a down - Aerials

 

Tool - Lateralus

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνώμη για το μεγάλο πλήθος βίντεο που θα παραθέσω και που ίσως ξεχειλώσουν τη σελίδα

 

Νομίζω γνωστό cover για αρκετούς

 

επίσης πρέπει να έχει ξαναναφερθεί

 

Μαγεία όταν το hard rock & metal....goes flamenco. ΜΑΓΕΙΑ

 

 

 

 

Θέλω να αγοράσω φλαμενγκο κιθάρα λέμε ;D

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simon and Garfunkel - Sound of silence

 

όχι τόσο πρωτότυπη, το ξέρω, αλλά goddamn that is good.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιες οι διασκευες που βαλατε,περιεργες ορισμενες αλλα και πρωτοτυπες.

Να βαλω δυο κλασσικα και γνωστα  τα οποια νομιζω πληρουν τους "ορους"που εθεσε ο  theoctapus:

 

 

 

Μαγεία όταν το hard rock & metal....goes flamenco. ΜΑΓΕΙΑ

 

 

Aκουω το βιντ του heavy mellow και ορισμενα ειναι καταπληκτικα.

Το δε σολο του over the mountain,τα ειδα ολα,φοβερο,σα να ειναι γραμμενο για φλαμενκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκουω το βιντ του heavy mellow και ορισμενα ειναι καταπληκτικα.

Το δε σολο του over the mountain,τα ειδα ολα,φοβερο,σα να ειναι γραμμενο για φλαμενκο.

 

Χμμμ ωραία παρατήρηση. Και νομίζω ( αν και δεν το είχα σκεφτεί νωρίτερα) ότι υπάρχει λογική σε αυτό. Ο τεράστιος Randy Rhoads ήταν λάτρης της κλασικής κιθάρας, έπαιζε πολύ όμορφα και κάποια licks ίσως να βγήκαν και στο χαρντ ροκ παίξιμο του

 

Και για να είμαι οντοπικ

 

Τι διασκευή . Τι ερμηνεία θεέ μου. Τι βιντεοκλίπ!! Το έκανε δικό του το κομμάτι ο Cash και το απογείωσε

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τεράστιος Randy Rhoads ήταν λάτρης της κλασικής κιθάρας, έπαιζε πολύ όμορφα και κάποια licks ίσως να βγήκαν και στο χαρντ ροκ παίξιμο του

 

Το ιδιο ακριβως σκεφτομουν την ωρα που το ακουγα.

Κι εκει νομιζω οτι οφειλεται σε ενα βαθμο και η ιδιαιτεροτητα του παιξιματος του Rhoads.

 

Οσο για το Hurt,εχεις δικιο οτι το εκανε δικο του κομματι,μεγιστος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

για μένα μια από τις καλύτερες διασκευές που έχουν γίνει γενικώς και όχι μόνο στο συγκεκριμένο έτσι κι αλλιώς πολυδιασκευασμένο...  8)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μια ακόμα ελληνική και ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσα διασκευή από τα 80s (αν δεν εμπλεκόταν και ο Σπανουδάκης σε ενορχήστρωση παραγωγή θα ταν ακόμα καλύτερα φαντάζομαι)...  O0 ;D

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου