Προς το περιεχόμενο

Bcrich beast help!


Vredesbyrd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι φυσιολογικη η κλιση, ειναι μερος της σχεδιασης.

Εχω μια Warlock εδω και 6 χρονια και ηταν ετσι απο τοτε που την πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα truss rod. Ο κολλητος μου εχει μια kerry king wartribe και εχει ακριβως αυτο το στυλ με την "περιεργη" κλιση, οπως ειπαν και τα αλλα παιδια, ετσι τις φτιαχνουν προφανως τις b.c.rich. Οποτε ΜΗΝ κανεις καμια καφριλα με τη βεργα και διαλυσεις το μπρατσο.  ;)

 

Τωρα αν το setup ειναι καλο ή οχι ειναι αλλο θεμα, η κιθαρα ΔΕΝ εχει κανενα κατασκευαστικο προβλημα.

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι παιζει μια χαρα παιζει ##### μπορω να πω...Οντως λιγο οι χορδες ειναι λιγο ανεβασμενες αλλα δεν παιζει ρολο και ο καβαλαρης????Θα προχωρησω αυριο στο σεταρισμα και θα σας πω νεα ....

Ευχαριστω!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κιθαρόνι σου έχει το tune-o-matic bridge:

 

stdTom2.jpg

 

έτσι δεν είναι;

 

 

Όλες οι κιθάρες που έχουν αυτό το bridge έχουν και μπράτσο με κλίση. Δες οποιαδήποτε άλλη κιθάρα με τέτοιο bridge και θα καταλάβεις.

 

 

Oι Ibanez που δεν έχουν κλίση στο μπράτσο έχουν vibrato και όχι tune-o-matic.

 

 

To tune-o-matic σου κατεβαίνει από τις 2 βίδες στις άκρες.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μάλιστα τώρα κατάλαβα κι εγώ τι εννοείς....

Έτσι είναι και στη les paul μου... Είναι φυσιολογικό και είναι στην κατασκευή της κιθάρας να σχηματίζει το μπράτσο γωνία με το σώμα, και να μην είναι παράλληλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω!!! ;D Τωρα θα παιζω ησυχος

Και μια ακομη  ερωτηση οι 6 βιδες που ειναι κατω απο τις χορδες και ανεβοκαταιβαζουν 6 αντιστοιχα μικρα μεταλλικα μερη απο πανω τους σε τι ακριβως χρειαζονται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό ρυθμίζεις το intonation όταν αλλάζεις χορδές και γίνεται στο τέλος του σεταρίσματος. Έτσι επιτυγχάνεις όσο το δυνατόν πιο καλό κούρδισμα σε ολόκληρη την ταστιέρα. Για την όλη διαδικασία το άρθρο του sf είναι ένας καλός οδηγός.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευχαριστω!!! ;D Τωρα θα παιζω ησυχος

Και μια ακομη  ερωτηση οι 6 βιδες που ειναι κατω απο τις χορδες και ανεβοκαταιβαζουν 6 αντιστοιχα μικρα μεταλλικα μερη απο πανω τους σε τι ακριβως χρειαζονται??

 

Δεν τα ανεβοκατεβάζουν.... τα πηγαίνουν πίσω-μπρός. Κάνουν αυτό που είπε ο boukaw7 παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου