Προς το περιεχόμενο

Δε Φάκιν Φακερ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλά όλα αυτά (και γέλασα αρκετά) αλλά δεν σας φαίνεται ότι ορισμένοι, όπως πχ αυτή η εταιρία και πολλές φορές και ο ZVex, "πουλάνε τρέλα";

 

Το καλύτερο είναι ότι καθόμαστε σα βλάκες και ψωνίζουμε ό,τι μαλακία βγει (χωρίς φυσικά να αναφέρομαι στο συγκεκριμένο πράγμα) επειδή χαιρόμαστε που και καλά ο άλλος δεν είναι σοβαροφανής. Τέλος πάντων, ό,τι του αρέσει του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε παιδια, το ποσταρα επειδή με το που το ειδα την περιγραφη λυθηκα στα γελια και ηθελα να το μοιραστω μαζί σας οχι για να πλακωθουμε...χου γκιβς ε φακ ουτως ή άλλως... ;)

 

Και στο φιναλε προσωπικα δεν μου ερχεται ουτε μια εταιρία στο μυαλο η οποία για να πλασαρει το προϊον της (οτι και να ειναι) δεν κανει bullsh*ting...ε και παλι χου γκιβς ε φακ... ;)

 

Ο καθενας το κανει με τον δικο του τροπο και τουπέ...no worries... ;)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω παιξει σχεδον όλα τα πεταλια των metasonix.. Κανουν κατι πολυ προτοτυπο,ειτε το δεχεστε ειτε οχι, που ταιριαζει πολυ στα γουστα μου. Δεν λεω πως τα σπανε, λογω της "διαφορετικης" προσεγγισης στην αναφορα των specs τους και στην περιγραφη τους, αλλα απ την προσωπικη επαφη μου μαζι τους (τον ενισχυτη δεν τον εχω παιξει, αλλα ειμαι σιγουρος πως θα ειναι το ιδιο καταπληκτικος με τα πεταλια). Τελωσπαντων, δεν θα κατσω να υπερασπιστω κατι με το οποιο εχω προσωπικη εμπειρια απεναντι σε ακαδημαικες αποψεις, με κοντινοτερη αναφορα καποιο review απο ενα random κιθαριστικο περιοδικο.

Εν κατακλειδι, αν ειχα 5.000 $, πολυ πιθανον να τον αγοραζα, δεν τα εχω οποτε δεν μπαινω καν στην διαδικασια να σκεφτω αν μου κανει η οχι. Το σιγουρο ειναι πως ειναι κατι πολυ ιδιαιτερο και, επιτελους, να ξεμπλεξουμε τους παρακατω ορους:

-Καλο, με καλο Value for money.

-Κακο, με καλο Value for money.("δεν ειναι τιποτα ιδιεταιρο, αλλα για τα λεφτα του...")

-Καλο, αλλα ακριβο.

-Κακο ΚΑΙ ακριβο.

Δεχομαι το οτι ειναι απαγορευτικα ακριβο, δεν δεχομαι σε καμια περιπτωση το οτι ειναι κακο προιον, μας κοροιδευει ολους κτλ.

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τον ενισχυτη δεν τον εχω παιξει, αλλα ειμαι σιγουρος πως θα ειναι το ιδιο καταπληκτικος με τα πεταλια. Τελωσπαντων, δεν θα κατσω να υπερασπιστω κατι με το οποιο εχω προσωπικη εμπειρια απεναντι σε ακαδημαικες αποψεις

 

Mα αφού δηλώνεις κι εσύ ότι δεν τον έχεις παίξει, και η δικιά σου άποψη ακαδημαϊκή είναι... (μην πεις ότι ανάγεται η εντύπωση ενός πεταλιού στην υποθετική εντύπωση που θα προκαλέσει ένας ενισχυτής... πολύ πιο περίπλοκη και μπλεγμένη υπόθεση το δεύτερο από το πρώτο).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδεια ενταξει δεν τρεχει τιποτα τις αποψεις μας λεμε, σε αλλους αρεσει η πολιτικη της εταιριας και και σε αλλους οχι...

Αλλοι θα εδιναν 5000 για τον συγκεκριμενο κια αλλοι οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες :) Δεν υπάρχει θέμα, είπα(με) ότι θεωρούμε λίγο και καλα εξυπνακίστικη τη διαφημιστική στρατιγική της εταιρίας - όχι ότι θα κρίνουμε και το προϊόν από αυτήν! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπωπω αυτή η σοβαροφάνεια σπάει καρύδια ώρες ώρες ωρέ παίδες!

Εγώ δεν θα τον έπαιρνα, γιατί, εκτός του ότι τόοοσα φράγκα δεν παίζουν, (αν νομίζω ότι και η τιμή αυτή θα είναι στα πλαίσια της υπερβολής της όλης διαφήμισης) απ' ότι φαίνεται μάλλον πρόκειται για άλλον έναν ακόμη βιντατζάρικο ενισχυτή. Τώρα για την προώθησή του γέλασα πολλάκις (σαν τον freedom ένα πράμα) και γιαυτόν τον λόγο την θεωρώ έξυπνη, καθώς πέτυχε αυτό που ήθελε, έστω και με την αρνητική διάθεση ορισμένων (άλλωστε καλύτερη η αρνητική προβολή, από την αφάνεια δεν νομίζετε; )

 

Αν όμως αυτό το έκανε καμιά εταιρία όπως πχ καμιά fender, ή καμιά sodano (που την έχω ικανή αυτήν εδώ που τα λέμε) και όχι κάποιος "ανεξάρτητος" κατασκευαστής, γιατί κάτι μου λέει ότι θα κάναμε λόγο για έξυπνο marketing, παρά για εξυπναδίστικη συμπεριφορά;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όμως αυτό το έκανε καμιά εταιρία όπως πχ καμιά fender, ή καμιά sodano (που την έχω ικανή αυτήν εδώ που τα λέμε) και όχι κάποιος "ανεξάρτητος" κατασκευαστής, γιατί κάτι μου λέει ότι θα κάναμε λόγο για έξυπνο marketing, παρά για εξυπναδίστικη συμπεριφορά;

 

Μπα, προσωπικά μου φαίνονται λίγο μούφα τέτοιου στυλ promos. Απλά μου φαίνονται υπερβολικά. Αν κάποιος "περάσει το όριο" του politically correct απλά επειδή πχ. ταιριάζει στην εν λόγω διαφήμιση θα είναι ευχάριστο, απλά συνήθως μου φαίνεται πολύ επί τούτου και κραυγαλέο, ότι δλδ γίνεται απλά για να γίνει - και με εκνευρίζει  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mα αφού δηλώνεις κι εσύ ότι δεν τον έχεις παίξει, και η δικιά σου άποψη ακαδημαϊκή είναι... (μην πεις ότι ανάγεται η εντύπωση ενός πεταλιού στην υποθετική εντύπωση που θα προκαλέσει ένας ενισχυτής... πολύ πιο περίπλοκη και μπλεγμένη υπόθεση το δεύτερο από το πρώτο).

 

Μπερδευεσαι. Πρωτον, δεν υπερασπιζομαι τον fucking fucker, αλλα τους Metasonix. Μπορω να βγαλω συμπερασμα εχοντας ακουσει το 80% των προιόντων τους.

Δευτερον, ακαδημαικη αποψη δεν ειναι το να πεις "φαινονται σουπερ, γαμω", "με ψιλοχαλαει το promotion τους", "μαλλον δεν μου κανει". Αυτα ειναι εκτιμισεις, εντυπωσεις.

Αυτο που εννοουσα με τα λογια μου, ειναι το να μην εχεις ακουσει τιποτα απο αυτους, και ως  αυθεντια να βγαλεις συμπερασματα, πορισμα και να βαλεις και ταφοπλακα.

Γενικα οποιος θελει να ακουσει πεταλια, εφφε και ενισχυτες metasonix, ας ακουσει λιγο Nine inch Nails. Ετσι  θα παρει μια ιδεα (περαν των samples του site) μιας και πολυ δυσκολα μπορουν να βρεθουν στο εμποριο.

 

Yγ, τα 5.000$ ακουγονται υπερβολικα. Αν υπολογισει κανεις πως  η street price ειναι κοντα στα 2.500 ευρω...

http://www.thomann.de/gr/soldano_slo100.htm

http://www.thomann.de/gr/mesa_boogie_roadking_head.htm

http://www.thomann.de/gr/engl_e670_el34_special_edition_head.htm

 

Για αυτο που ειναι, ισως να ειναι...και ανταγωνιστικος..! :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πληρώνεις παίρνεις!!! :P

Ότι πληρώνεις παίρνεις;;;  :P

 

Καλός - κακός ποιός ξέρει.

Υποκειμενικό είναι το θέμα.

 

5000 για ενα ενισχυτή που μοιάζει με κουδουνίστρα για κάποιον, ενας καταπληκτικός ενισχυτής για κάποιον άλλο.

 

Προσωπικά, ενα θα ήθελα να μάθω.

Για τα φράγκα που ζητάει, πόσο κοστολογεί την εργασία του;

Για ενα 8ωρο εργασία ...1000, 2000 ευρώ τη μέρα;  ???

 

::) ::) ::) ::) ::) ::)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου