Προς το περιεχόμενο

Δε Φάκιν Φακερ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ααααααααααααυτάαααααα είναι...

 

http://www.metasonix.com/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=67

 

:)

 

Metasonix G-1000 All-Tube Guitar Amp

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

The G-1000 is NOT intended for middle-aged “tone questers”, who believe that they will be able to play like Eric Clapton by simply spending a lot of $$$ on equipment. We HATE those people. The G-1000 is intended for the intrepid experimenter, not the pathetic imitator. Tone questers are invited to DIE.

 

No, you moron, it's not available in combo form. Head only.

Speakers are available from other suppliers.

 

Kαλά όλα αυτά (και γέλασα αρκετά) αλλά δεν σας φαίνεται ότι ορισμένοι, όπως πχ αυτή η εταιρία και πολλές φορές και ο ZVex, "πουλάνε τρέλα";

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά όλα αυτά (και γέλασα αρκετά) αλλά δεν σας φαίνεται ότι ορισμένοι, όπως πχ αυτή η εταιρία και πολλές φορές και ο ZVex, "πουλάνε τρέλα";

 

+1 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Metasonix τα σπανε ασχημα... Μπραβο τους.. Καλα κανουν και πουλανε τρελα, αφου μπορουν...!

Ενισχυτης για αλητες...!

Μπραβο τους και παλι...!

("Tone questers are invited to DIE." Μεγαλες κουβεντες!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, λιγο "δυσκολος" ο μαγκας...

 

χαλαρωσε ρε μεγαλε.

 

ασε μας κι εμας να ζησουμε που παιζουμε με τους ταπεινους και συμβατικους μας ενισχυτακους...

 

κανα κλιπακι να ακουσουμε δεν εχει?

 

καλος ο προλογος, αλλα να δουμε και φως...

 

κι εγω μπορω να βγω και να μπινελικωνω ολους και ολα για να κανω εντυπωση.

 

αν εχει και ουσια το πραμα, παω πασσο. (αν και δεν συμφωνω με το marketing του)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Metasonix τα σπανε ασχημα... Μπραβο τους.. Καλα κανουν και πουλανε τρελα, αφου μπορουν...!

 

Άποψη (α): "Nαι, αφού μπορούν να πουλήσουν τρέλα σε μερικούς πλούσιους κι ανεγκέφαλους GASωμένους που θα τους ΧΑΡΙΣΟΥΝ 5 χιλιάδες δολλάρια..."

 

Άποψη (β): "Μπράβο τους γιατί είναι ένας φάρος πρωτοτυπίας μέσα σε μια θάλασσα συμβατικότητας, και ανανεώνουν τα τελματωμένα νερά της σημερινής μουσικής τεχνολογίας κλπ κλπ κλπ..."

 

Απάντηση της άποψης (α) στην (β): "Kαλά, ΠΟΣΗ πρωτοτυπία χρειαζόμαστε σήμερα στην κιθαριστική μουσική; Είναι ανάγκη να σκάσει κάποιος 5 χιλιάδες δολλάρια για να βγάζει κουφούς ήχους ενώ μπορεί να το κάνει ήδη με τετρακόσιους ογδόντα πέντε διαφορετικούς τρόπους; Aν έχει ονειρώξεις ότι είναι ο Ξενάκης, o Στοκχάουζεν, ο Trent Reznor, ο Kevin Shields ή ο Aphex Twin ας κάτσει να ασχοληθεί πιο σοβαρά με την ίδια τη μουσική χωρίς να σκορπάει χρήματα δεξιά κι αριστερά..."

 

Απάντηση της άποψης (β) στο παραπάνω παραλήρημα: "Μα τέτοιοι εφευρέτες πρέπει να χειροκροτούνται γιατί ανοίγουν νέους δρόμους στην μουσική τεχνολογία... είναι οραματιστές και πρόδρομοι μεγάλων και σημαντικών αλλαγών που θα επηρεάσουν την μουσική όπως την ξέρουμε σήμερα κλπ κλπ κλπ..."

 

Απάντηση της άποψης (α) σε αυτήν την... επίμονη προσέγγιση: Δεν νομίζω ότι μπορεί να δημοσιευτεί χωρίς να λογοκριθεί πάραυτα από τους φίλτατους admins. Use your imagination.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω 2 πραγματα εχω να πω

1) Πρεπει να τον ακουσω πρωτα και μετα λεμε αν αξιζει 5000$

2)Δε γουσταρω να μου πουλανε τρελλα αξιας 5000$, σε τετοια ποσα θα ηθελα καποια σοβαροτητα (δηλαδη αν υπαρξει καποιο προβλημα, με την ιδια λογικη θα μου πουν "μαλακα μη τη ψαχνεις πολυ τωρα ασε τα πολλα πολλα"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου