Προς το περιεχόμενο

Sparkle Gold Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok,

η πολυαναμενομενη μου Sparkle Gold Partscaster.

2 pieces Ash σωμα, Fender  made in USA μπρατσο του '96 (50th anniversary), Wilkinson trem, HS3 bridge, Tonerider pure vintage middle, YJM neck. Mint green pickguard και switch που ενεργοποιει τον neck μαγνητη ανα πασα στιγμη.

Το μπρατσο ειναι ΓΑΙΔΟΥΡΙ (θα μπορουσε να ειναι απο Jeff Beck αλλα δεν θυμαμαι που το βρηκα) αλλα ΒΟΛΙΚΟΤΑΤΟ ειδικα για να παιζεις πολλες ωρες.

Οι μαγνητες μεχρι στιγμης μια χαρα μου φαινονται αλλα με τον καιρο οταν αναπτυξουμε και πιο... ιδιαιτερες σχεσεις θα σχηματισω και καλυτερη γνωμη. Απο ηχο σκοτωνει και παιζει και πολυ ΔΥΝΑΤΑ (Playloud) και χωρις ενισχυτη, καλο σημαδι. Στα γκαζακια δεν το συζητω βεβαια.

Το switch κανει ΠΟΛΥ καλη δουλεια ειδικα στο tele in between ηχοχρωμα της neck-bridge θεσης

Α, το Wilkinson εινι βιλουδου, δεν ειχε τυχει να ξαναπαιξω

Crash test tonight at the GIG

Μεγειες, κραχτε αφοβα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με'γεια και καλοπαιχτη.πριν απο λιγες μερες εκανα και εγω την δικια μου στρατουλα.αλλη αισθηση!!!!!αντε να κολησουν το μικροβιο και αλλοι.εγω παντος σημερα εψησα εναν

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Straaaaaatαααα Stratουουουυουολαααα :)

Εδω μεσα το εχουν (-ουμε) αρκετοι το... μικροβιο

 

ΥΓ. Τα κλιπακια εννοουνται απλα δεν προλαβαινω σημερα, αυριο η την Κυριακη οκ?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούκλα!

Αν είχε και 6-βιδο tremolo θα ήταν ακόμη πιο ωραία βέβαια...(αυτό το Wilkinson δε μου κάθεται καθόλου καλά γμτ...);D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούκλα!

Αν είχε και 6-βιδο tremolo θα ήταν ακόμη πιο ωραία βέβαια...(αυτό το Wilkinson δε μου κάθεται καθόλου καλά γμτ...);D

Mικρο στο ματι,μεγαλο στο κρεβατι!

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγειεεεεεεςςςςς!!!!

 

και αφου ακουσουμε τα κλιπακια , αναμενουμε την Ε Π Ο Μ Ε Ν Η στρατ του playloud.....αφου συμπασχει απο το  Μ Ι Κ Ρ Ο Β Ι Ο

 

-> "STRATUS TWANGUS"

;D ;D ;D ;D

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοοον τι λεγαμε?

Α ναι κλιπακια....

Σορυ για την καθυστερηση ειχαμε και δουλειες  :-\

ΟΜΩΣ, ιδου 2 κλιπακια απο την sparklecaster

To 1o καρφι στην Tascam US-224 και καθολου επεξεργασια, ουτε eq ουτε βαθος ουτε τιποτα. Παιζουν οι 6 απο τις 7 επιλογες ηχων (2 απο το switchακι). Την επιλογη ολων των μαγνητων δεν την χρησιμοποιησα γιατι δεν με τρελλαινει ο ηχος, αντιθετα με τους 2 ακριανους που γουσταρω πολυ

Ειναι ενα foolaround θεμα με ολιγη απο Lenny

 

http://www.box.net/shared/c5r42bspfv

 

Για το 2ο κλιπ καρφωσα την sparkle στην Tonelab, εβαλα λιγες "γνωστες" ρυθμισεις και εκανα ΕΝΑ ΤΑΚΕ ενος απο τα πολυαγαπημενα μου κομματια, αυτο

 

http://www.box.net/shared/l2y8zkvzrh

 

Ελπιζω να αρεσουν κι ακουω γνωμες και αποψεις....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου