Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή Custom P&J Bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δεύτερο όργανο που φτιάχνω. Τα ξύλα είναι από κορεάτικο Ibanez μοντέλο του 2004. Έξυσα όλο το βερνίκι και το χρώμα και έφτασα στο ξύλο.. Κατόπιν πέρασα primer και μετά το πρώτο χέρι στο σώμα και στο headstock. Μεταλλιζέ χρώματα και όχι ματ. Τώρα στεγνώνει και δεν θα μπορέσω να βγάλω φωτογραφίες διότι μέχρι να βρω "επαγγελματική" στέγη (κοινώς καμιά αποθήκη ή οτιδήποτε τέτοιο) το φτιάχνω σπίτι ενός φίλου μου καθότι στο δικό μου δεν υπάρχει χώρος... Αύριο θα έρθει το τρίψιμο με 1000αρι και το δεύτερο χέρι όπου θα έχω και τις φωτογραφίες... Κατόπιν θα περαστεί από πάνω το στένσιλ... και στη συνέχεια το λούστρο και το τρίψιμο με γυαλιστικό... Το logo στο headstock πως θα μπορούσα να το βάλω? Καμιά ιδέα?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αφού το πήρα απόφαση... Απο δω και πέρα θα είμαι ο πρώτος artist του roaster της εταιρίας που θα φτιάξω!!!! ΑΜ ΠΩΣ!!!!! Θες και εσύ ένα??? Προς το παρών το κόστος μου έχει πάει στα 100 ευρώ (χρώματα, λούστρα, primer, γυαλιστικά, γυαλόχαρτα και κλειδιά)... Θέλω άλλα 300 για μαγνήτες, ποτενσιόμετρα, pots και γέφυρα... Περιτό να πω πως έβγαλα και αυτό το αηδιαστικό 500 κιλών λούστρο από το μανίκι.... το μπράστο είναι πλέων σαν βελούδο.... Κοστολόγιο για όλο το project είναι γύρω στα 400 ευρώ με υπάρχοντα ξύλα... (με βλέπω να βγάζω πιστωτική) Από Σεπτέμβρη ξεκινάω και την πρώτη κιθάρα με το ίδιο κοστολόγιο πάνω κάτω...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμέ... Αλλά όχι αμερικάνικα ξύλα...Ιαπωνικά.. Στείλε πμ όποτε θέλεις...και θα σου κάνω σπέσιαλ price!!!χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το logo στο headstock πως θα μπορούσα να το βάλω? Καμιά ιδέα?

Εγώ χρησιμοποιώ 3 τρόπους (ανάλογα το τι θέλω να πετύχω). Ανέβασε μια φωτογραφία του head και του λογότυπου που θέλεις να βάλεις να σου πώ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Τα ξύλα είναι από GSR200 κορεάτικο με τύπωμα jul 04...

Μερικές φώτο...

Από ότι θα δείτε έχω αφερέσει το λούστρο από το neck και η αίσθηση είναι βελούδο...

το λόγκο που σκέφτομαι είναι σε φώτο.

έχει τελειώσει η δουλειά με το neck και τώρα φτιάχνουμε το σώμα

logo_fbc.JPG.f13a16774c81f37ac0b4819ad918a445.JPG

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To funky με γραμματοσειρα fender δεν θα σου αρεσε?

θα προτιμούσα κάτι δικό μου χωρίς να αντιγράφω κάποιον.... δεν είναι καλύτερα???

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου