Προς το περιεχόμενο

Epiphone Swingster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Thanks nickhigher ;)

 

Μόλις βρήκα ότι ο συγκεκριμένος κιθαρίστας έχει κάνει review (στα ελληνικά) για τη συγκεκριμένη κιθάρα :)

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Εδώ ο εν λόγω κιθαρίστας  ;D. Διάσημο με έκανες!  :P

 

Δεν είχα αντιληφθεί τη συγκεκριμένη συζήτηση μέχρι τώρα, απλώς επειδή αναφέρθηκε η Wildkat: τρελό value for money! Το Bigsby άπαιχτο, οι μαγνήτες πολύ καλοί, κλειδιά, ηλεκτρικά κλπ. δεν έχουν παρουσιάσει κανένα θέμα. 

 

Προσωπικά πούλησα τη Stat, έχω την Tele στη θήκη της, κοινώς η "αγριόγατα" έγινε η βασική μου κιθάρα για όλα.

 

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον ψάχνεται για σκαφάκι-P90s-Bigsby σε αυτά τα λεφτά (~400 Ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ο εν λόγω κιθαρίστας  ;D. Διάσημο με έκανες!  :P

 

Δεν είχα αντιληφθεί τη συγκεκριμένη συζήτηση μέχρι τώρα, απλώς επειδή αναφέρθηκε η Wildkat: τρελό value for money! Το Bigsby άπαιχτο, οι μαγνήτες πολύ καλοί, κλειδιά, ηλεκτρικά κλπ. δεν έχουν παρουσιάσει κανένα θέμα. 

 

Προσωπικά πούλησα τη Stat, έχω την Tele στη θήκη της, κοινώς η "αγριόγατα" έγινε η βασική μου κιθάρα για όλα.

 

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον ψάχνεται για σκαφάκι-P90s-Bigsby σε αυτά τα λεφτά (~400 Ευρώ).

 

Δεν την ανεβαζεις Καλοσκοπη να τη δουμε και εμεις και να την γρατζουνισουμε? :D :D ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την ανεβαζεις Καλοσκοπη να τη δουμε και εμεις και να την γρατζουνισουμε? :D :D ;)

 

Δεν αποκλείεται μέσα στον Αύγουστο.  ;)

 

Το άξιζες Θέμο ;)

Πολύ καλό το review σου :)

 

Ευχαριστώ πολύ!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Σορυ που ξεθαβω το θεμα . Μια swingster ειναι οκ και για πιο jazz standard παιξιμο . Δηλαδη ναι μεν θελω να παιξω πραγματα για τα οποια εχει φτιαχτει ( rockabilly , swing κτλ ) αλλα τωρα τελευταια κρυφοκοιταζω προς τη τζαζ οποτε αν παρω μια τετοια κιθαρα θα μπορει να με βγαλει και σε jazz φασεις τυπου wes motogomery , joe pass κτλ  .Επισης πιστευετε οτι θα δενει ηχητικα  σε ακουστικο σχημα μαζι με cajon και μια ακομα ακουστικη ( ισως και κοντρα μπασο ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι...original ροκαμπιλαδες με...τζαζ κιθαρες επαιζαν,μια χαρα jazz θα παιξεις,ετσι κι αλλοιως αν ΞΕΡΕΙΣ να παιζεις τζαζ με οποιαδηποτε κιθαρα παιζεις δεν ειναι αναγκη να ειναι σκαφος ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk αυτη ειναι η πιο σωστη κουβεντα . Ενταξει πιο πολυ για το στυλ . Σε ακουστικη μπαντα που παιζει rockabilly  , swing και τετοια θα πηγαινει ? Τωρα τα παιζω αυτα με απλη ακουστικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ακουστικη μπαντα που παιζει rockabilly  , swing και τετοια θα πηγαινει ?

 

εγω ειμαι γεροντας και οταν ακουω "ακουστικη" μπαντα περιμενω ΟΛΑ τα οργανα να ειναι ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ αλλοιως δεν ειναι ακουστικη ειναι.....μικτη... ;D

 

αν θες να την .....παιζεις ακουστικα ,χωρις ενισχυτη δηλ.,ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου