Προς το περιεχόμενο

Θυμάται κανένας τον Seymour Duncan Convertible 100;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ένας ενισχυτής by SD στον οποίο μπορούσες να αλλάξεις modules προενίσχυσης.

Θυμάμαι τον ζαχάρωνα όταν δεν διέθετα ούτε το 1/100 των χρημάτων που ήθελε.

Τον θυμάται / τον είχε παίξει κανείς;

 

http://www.diyguitarist.com/GuitarAmps/Convert.htm

 

 

Τον διαφήμιζε και ο Jeff

 

Convertible-JB.jpg

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί μου θύμισες!!!! ::) ::) ::)

Τον είχα ακούσει το 82-83 στον Ζοζεφ και τότε (18 ετών) μου είχε φανεί απίστευτο το ότι:

1 μπορεί να αλλάξει ο ήχος αλλάζοντας δύο τρια πραγματάκια, τότε νόμιζα ότι όλοι οι ενισχυτές βγάζουν τον ίδιο ήχο!! ;D

2 να αλλάξει τόσο γρήγορα. τί γρήγορα δηλαδή!!! έπρεπε να κλείσεις τον ενισχυτή, να βγάλεις το ένα module χωρίς να καείς, να βάλεις το άλλο και να ξανανάψεις τον ενισχυτή. Ε ναι μή γελάτε εσείς οι νέοι, για εκείνη την εποχή η διαδικασία αυτή ήταν σχεδόν σαν preset ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί μου θύμισες!!!! ::) ::) ::)

Τον είχα ακούσει το 82-83 στον Ζοζεφ και τότε (18 ετών) μου είχε φανεί απίστευτο το ότι:

1 μπορεί να αλλάξει ο ήχος αλλάζοντας δύο τρια πραγματάκια, τότε νόμιζα ότι όλοι οι ενισχυτές βγάζουν τον ίδιο ήχο!! ;D

2 να αλλάξει τόσο γρήγορα. τί γρήγορα δηλαδή!!! έπρεπε να κλείσεις τον ενισχυτή, να βγάλεις το ένα module χωρίς να καείς, να βάλεις το άλλο και να ξανανάψεις τον ενισχυτή. Ε ναι μή γελάτε εσείς οι νέοι, για εκείνη την εποχή η διαδικασία αυτή ήταν σχεδόν σαν preset ;D ;D

 

Χαχα ακριβώς.

Ζοζέφ κι εγώ. Έφερνε τότε το cutting edge... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου