Προς το περιεχόμενο

Epiphone Masterbilt


mamakin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι πολύ καλή κιθάρα, ειδικά για τα λεφτά της.

Αν επιτρέπεται, από που σκοπεύεις να την αγοράσεις?Γιατί στα

γνωστά διαδικτυακά καταστήματα δεν την βρίσκω πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

Δυστυχώς είναι το μόνο μοντέλο, της σειράς αυτής, που διαθέτει.

Παλαιότερα ας πούμε, είχε και την 500Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και δεν έχω δοκιμάσει αυτήν που ρωτάς, έχω να σου πω πως οι ακουστικές Masterbilt είναι εξαιρετικές κιθάρες με απίστευτο value for money, και με ήχο που κοιτάει στα ίσια κιθάρες διπλάσιας-τριπλάσιας τιμής. Σου μιλάω εκ πείρας γιατί όταν πριν από ενάμισι περίπου χρόνο έκανα την έρευνά μου για να αγοράσω μια ακουστική μέχρι τα 400-450e, μετά από δοκιμές... 21 κιθάρων σε δυο μέρες (Fender, Takamine, LAG, Blueridge, Epiphone, Hudson, Yamaha, Washburn κλπ) κατέληξα σχετικά εύκολα στην Masterbilt AJ 500MNA (οι δυο Blueridge έκαναν περίπου 1000 και 1200). Mάλιστα, ήμουν αρκετά τυχερός και το μαγαζί είχε 6 σε στοκ, επομένως για να καταλήξω έπαιξα και τις... 6 (και διαφορές υπήρχαν αρκετές - 4 ήταν καλές, μια ήταν απίστευτη και μια ήταν η κορυφαία, την οποία και πήρα).

 

Σαφέστατα αξιοπρεπές όργανο για επαγγελματική χρήση σε μαγαζί, αν και η δική μου είναι αμιγώς ακουστική, κι έτσι στην τιμή δεν συμπεριλαμβανόταν ένα ηλεκτρικό σύστημα. Συν τοις άλλοις, δεν έχω ακούσει τον ηλεκτρικό ήχο αυτής που ρωτάς. Όμως, αν και ποτέ δεν θα αγόραζα ακουστικό όργανο (και σπάνια οποιοδήποτε άλλο) χωρίς να το δοκιμάσω πρώτα, πιστεύω πως θα είναι μια πολύ ποιοτική επιλογή.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου