Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Boss GT-8 με PC....?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την παραπάνω πεταλιέρα και πήρα ένα καλώδιο MIDI to USB από τον Νακα, το σύνδεσα με πεταλιέρα και pc για να κάνω update ,αλλά τιποτα!

 

Έκανα σωστα τη διαδικασία για να διαβασει το patch, αλλά....

 

 

Το καλώδιο είναι ένα απλό interface midi(in-out) to usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω UpdSMF έκανες τη διαδικασία..?

Έχεις επιλέξει το σωστό MIDI Out Device απο το UpdSMF..?

 

Με ενδιαφέρει κ εμένα η διαδικασία της αναβάθμισης...

Πόσο σου κόστισε το καλώδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ΜΗΝ την κανετε μονοι σας την αναβαθμιση!!!

εχουν καει αρκετα μηχανηματα ετσι

το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να το πατε στην εδω αντιπροσωπεια του στολλα καπου στο κεντρο ειναι σε ενα στενακι πισω απο την ζωοδοχου πηγης και να την κανετε

και ειναι κ τσαμπα η αναβαθμιση

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SOS μάγκες!!!

Ο Plusyear έχει δίκιο! Έτσι έκαψα και εγώ την GNX2 που είχα!! Νόμιζα ότι ακολουθώντας τις οδηγίες κλπ κλπ θα έβγαζα άκρη...Το έκαψα ομως το μηχάνημα...

έτσι λοιπόν μόνο σε αντιπροσωπεια ή σε κάποιον ειδικό!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.roland.gr/

 

Καλλίτερα εδω για αναβάθμιση, αν και στις περισσότερες φορες δεν χρειάζεται να γίνει εκτός αν έχει την 1.00 έκδοση, πράγμα μάλλον απίθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στειλτε mail στον στολλα

να ρωτησετε που ειναι η αντιπροσωπεια εδω στην αθηνα η σε οποια αλλη πολη βρισκεστε κ να ξερετε οτι οι αναβαθμισεις λογισμικου ειναι τσαμπα ακομα κ μετα το περας της εγγυησης

Υ.Γ οντως δεν ειναι τοσο αναγκαια η αναβαθμιση

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι να καεί μου λέτε...Με ένα απλο usb interface??? Ασχολούμε χρόνια με pc και μουσική και μου φαίνεται παρά3ενο..

 

Το 8έμα είναι ότι δεν 8ελω να κάνω μόνο update, αλλά και να πρoσ8έσω και κάποια εφφέ...

 

 

Φίλε "alexisgt" την έκανα την διαδικασία που λες και λογικά δεν έκανα κάτι λά8ος....νομίζω πως μάλλον ο κλασικός Νάκας μου έδωσε χάλια usb interface. To καλώδιο το πήρα ~30 euro, αλλα υπάρχουν αρκετά καλύτερα με ~55e...

 

Το 8έμα είναι ότι από ότι διαπίστωσα δεν το διαβάζει σωστά το pc κατά την σύνδεση....Απλά αν έχει χρησιμποποιήσει κάποιος το συγκεκριμένο καλώδιο και έκανε δουλειά, αν μπορεί να μου πει πιο πήρε για να μην κάνω πειράματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου