Προς το περιεχόμενο

ΗΡΘΕ Η C.A.R. TELE!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕΕΕΕΕΕ!!!!

Μόλις μου τηλ οι δικοί μου ότι ήρθε (ΣΠΙΤΙ παρακαλώ) ένα κουτί που "...μοιάζει με κιθάρα..."!!!! :D:D:D:D

 

Μου φαίνεται ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

Την παρήγγειλα την προηγούμενη Παρασκευή και μέσα σε ακριβώς 1 εβδομάδα την έλαβα.

Όπως καταλαβαίνετε, θα φύγω άρων-άρων από το γραφείο για να ζήσω την εμπειρία του σκισίματος των κουτιών για να αποκαλυφθεί η ΚΟΥΚΛΑ μπροστα στα μάτια μου!:D :D

 

Έχω φοβερή ανυπομονησία!!!!

 

Θα βγάλω σήμερα κι όλας photos για να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας!!!! :D:D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μπραβο - μπραβο μπραβο!!!

καλοριζικη και καλα χωσιματα!!! καταλαβαινω απολυτα τη χαρα σου!!!και κανα κλιπακι ανεβασε!em.icon.bigsmile.png

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγείες elavd!!!

 

YEAAAHHHHH!! :D

ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ φυγε γρηγορα απο το γραφειο και ..περιμενουμε εμεις.. :D

 

O Takis παίζει να πορώθηκε και περισσότερο απο τον elavd :lol: :lol: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους!!! Είμαι ΤΡΙΣ-ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!!! :D:D:D:D

Η κιθάρα είναι ΚΟΥΚΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Ετοιμάζω ένα photo album πρόχειρα για να μπορέσετε να δείτε τις photos και επανέρχομαι σε λίγο για να γράψω λεπτομέρειες...

 

Hang on! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπείτε ΕΔΩ να δείτε μερικές πρόχειρες φωτογραφίες που έβγαλα και στο μεταξύ θα γράψω ένα μικρό review... ;)

 

Θα δείτε ότι το χρώμα διαφέρει ανάλογα με το φωτισμό και την οπτική γωνία που τραβήχτηκε η φωτο. Δεν έχει αποτυπωθεί σε ΚΑΜΙΑ 100% σωστά...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα ήρθε από Γερμανία μέσα από παγετούς και κρύα μέσα σε 1 βδομάδα ΚΟΥΡΔΙΣΜΕΝΗ παρακαλώ!!! :D

Συνοδευόταν από τα κλειδάκια ρύθμισης, 3 string trees, 1 decal Rockinger και 1 πανάκι γυαλίσματος...

 

Αισθητικά είναι άψογη! Το χρώμα (όπως θα δείτε στις photos) ανάλογα με το φωτισμό φαίνεται ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικό: άλλοτε αρκετά σκούρο και άλλοτε ανοικτό. Σε KAMIA φώτο δε φαίνεται όπως είναι στην πραγματικότητα...Πάντως σε καμιά περίπτωση δε μετάνιωσα την επιλογή του Candy Apple Red ;)

 

To μπράτσο της είναι (μάλλον) C-shaped, και ένιωσα αμέσως οικειότητα μαζί του γιατί έτσι είναι και η strat μου. Το rosewood του μου έκανε εντύπωση που είναι ΑΡΚΕΤΑ σκούρο, υποθέτω σαν αυτό που έχει η tele του mechmg23 και τα τάστα είναι medium jumbo. Είναι ΤΕΛΕΙΑ βαλμένο στη neck pocket. SERIAL NO:62028 :D

Μου αρέσει που είναι μεν γυαλισμένο, αλλά σου αφήνει και μια αίσθηση matte στο χέρι!

Οι χορδές είναι αρκετά ψηλά για τα γούστα, οπότε η κιθάρα χρειάζεται ρύθμισμα στο action

 

Τα κλειδιά είναι nickel (όπως και τα υπόλοιπα μεταλλικά μέρη), τύπου vintage, και είναι Kluson Deluxe .

 

Ευχάριστη έκπληξη το γεγονός ότι στο 12ο διάστημα τα dots είναι κοντά μεταξύ τους! Μάλλον καταλάβανε από τη Rockinger τι ψυχάκιας που είμαι...:lol: Τα dots είναι άσπρα και όχι περλέ.

Επίσης μου άρεσε το pickguard το οποίο είναι 3-ply green mint, δηλαδή δεν είναι άσπρο ακριβώς, γεγονός που δίνει μια "παλιά" εικόνα στο όργανο...

 

Ένα μικρό μειονέκτημα που βρήκα είναι το γεγονός ότι το πλαστικό καπάκι από το switch βγαίνει πολύ εύκολο, με κίνδυνο να χαθεί. Μάλιστα αν προσέξετε, σε αρκετές φώτος δεν είναι πάνω στην κιθάρα γιατί μου έπεσε...:lol:

 

Κάτι άλλο που στην αρχή με παραξένεψε, είναι ότι αν κοιταξει κανείς την κιθάρα από μπροστά, στο σημείο που είναι το jack, το περίγραμμα της κιθάρας παύει να είναι απόλυτα καμπυλωτό, αλλά σαν να κόβεται. Όμως, μελετώντας και άλλες double-bound FENDER teles, είδα ότι όλες ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι! (Ναι είπαμε, σας επιτρέπω να με λέτε ψυχάκια!!! :lol:)

 

Από ήχο δυστυχώς δεν πρόλαβα να την ακούσω, γιατι ο ενισχυτής μου είναι στο στούντιο. Λίγο αργότερα θα πάω από εκεί για να την ακούσω σε full ένταση και να γράψω εντυπώσεις!

 

Σε γενικές γραμμές, η κιθάρα οπτικά (γιατί μόνο έτσι μπορώ να την κρίνω αυτή τη στιγμή...) με έχει αφήσει 1000% ευχαριστημένο! Σου δίνει την αίσθηση ΑΚΡΙΒΟΥ οργάνου!

 

Παιδιά, όσοι ψήνεστε, αγοράστε σύντομα, πριν το πάρει χαμπάρι η Rockinger και πουλάει τα kit της σε τιμές Gibson ;)

 

ΥΓ: όπως θα παρατηρήσετε, έχω βγάλει κι εγώ photos με παντόφλα δίπλα από την κιθάρα? Τι νομίζατε μόνο ο SF έχει MIGATO παντόφλες???? :D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου