Προς το περιεχόμενο

ΗΡΘΕ Η C.A.R. TELE!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά το χρώμα είναι όλα τα λεφτά.Εμένα με έκαναν εντύπωση τα τάστα.Φαίνονται καλοδουλεμένα και σε συνδυασμό με το σκούρο της ταστιέρας μου δίνουν και εμένα την ενύπωση ενός ακριβού οργάνου.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κουκλα!θελω και εγω μια! :D

η συζυγος μου σε πληροφορει οτι το παντοφλακι της ειναι Μαρκς ν σπενσερ! :lol: (γιναμε ολοι ισα & ομοια εδω μεσα!! :twisted: :lol: :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοριζικη!ειναι πανεμορφη!!!!

 

πες τους για το switch και ειμαι σιγουρος οτι θα σου βρουν μια λυση.μπορει να σου στειλουν και αλλο :wink:

 

μην ξεχασεις να στειλεις ενα string tree στον superfunk :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ειναι πανεμορφη...........εγω βλεπω C.A.R και παθαινω.......με φιλετο κι ολας??????ολα τα λεφτα........Το μοναδικο σημειο που με ξενιζει λιγο αλλα ειναι θεμα προσωπικου γουστου, ειναι h rosewood ταστιερα......η tele μου κολλαει μονο με maple..... παντως στη κοντινη φωτογραφια που εβαλες στη ταστιερα το rosewood εχει πολυ σκουρο χρωμα μοιαζει σχεδον με εβενο...... σε fender τοσο σκουρο rosewood βλεπεις 1 στις 20......

 

Απο μαγνητες τι λεει?(και μια τελευταια) απο διαστασεις το μανικι συγκρινομενο με τις american series στρατ τελευταιας εσοδειας (04-05) πως ειναι, παχυτερο???πιο slim???

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΟΒΕΡΗ! Τώρα έγω είμαι ένα βήμα πρίν την παραγγελία! :wink:

 

Υ.Γ. Φαντάζομαι τι θα λέγανε οι γείτονες που βλέπανε ένα ψυχάκια στην αυλή του να βγάζει φωτογραφίες μια κιθάρα! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή! Προσοχή!

 

Ζητώ να μου χαρίσουν 500 ευρώ τα οποία θα διαθέσω για την αγορά μιας Rockinger Tele!

 

Σε περίπτωση ανάγκης, δέχομαι και δωρεές της τάξης των 300 ευρώ-θα βάλω εγώ τα υπόλοιπα...

 

 

:D :D

 

 

Ρε τι ζημιά μας έχετε κάνειειειει...

 

Καλόπαιχτη, elavd! Το χρώμα μου άρεσε ιδιαίτερα στην πρώτη φωτό!

 

Α, και ένα decalάκι το χρειάζεται, γιατί το headstock δείχνει λίγο άδειο...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπομονη gangster, γιατι αξιζει τον κοπο!

 

θα μπορουσα να παραθεσω αποψεις απο telecasterακηδες που επαιξαν με την rockinger, αλλα θα φανει οτι κανω εκστρατεια κατα της fender και δεν μου αρεσει :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπομονη gangster' date=' γιατι αξιζει τον κοπο!

 

θα μπορουσα να παραθεσω αποψεις απο telecasterακηδες που επαιξαν με την rockinger, αλλα θα φανει οτι κανω εκστρατεια κατα της fender και δεν μου αρεσει :lol: :lol:[/quote']

 

Ο superfunk τόσο καιρό το κάνει και μας αρέσει! :D

 

Για λέγε, για λέγε!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοριζικη!ειναι πανεμορφη!!!!

 

πες τους για το switch και ειμαι σιγουρος οτι θα σου βρουν μια λυση.μπορει να σου στειλουν και αλλο :wink:

 

μην ξεχασεις να στειλεις ενα string tree στον superfunk :lol: :lol:

 

 

κολα UHU !!Kλασσικο τρικ στην κλασσικη αχιλλειο πτερνα της τελε! :wink:

 

 

Απο μαγνητες τι λεει?(και μια τελευταια) απο διαστασεις το μανικι συγκρινομενο με τις american series στρατ τελευταιας εσοδειας (04-05) πως ειναι' date=' παχυτερο???πιο slim???[/quote']

 

οι μαγνητες ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ανταξιοι των καλυτερων boutique.

το μπρατσο ειναι παρομοιο με τις νεες american std,ελαχιστα παχυτερο & κατα τη γνωμη μου πολυ πιο ανετο :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΥ όλους για τα καλά σας λόγια!

 

Η κιθάρα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!! Χθες την είδαν και τη δοκίμασαν 2 πωρωμένοι telecaster-άκηδες και έμειναν στην κυριολεξία με το στόμα ανοικτό!

 

Δοκίμασα την κιθάρα ΑΣΕΤΑΡΙΣΤΗ τελείως και με τις χορδές που ήρθε χωρίς να κάνω καμιά αλλαγή στο μαγνήτη και έπαθα πλάκα!!! ΠΟΛΥ σκάσιμο αλλά πολύ γλυκό ταυτόχρονα. Δηλαδή ενώ έχει πρίμα, δεν "ξύνει" όμως!!! :D:D:D

O neck μαγνήτης δίνει ΦΟΒΕΡΟ όγκο, ενώ στη μεσαία θέση πετυχαίνεις πολύ γλυκούς, "μπαλαντίσιους" ήχους... :lol:

 

Δε θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν τη σετάρω κι όλας και έρθει στα μέτρα μου !!! :D:D:D:D Μόλις το κάνω θα γράψω ακόμη περισσότερες πληροφορίες για τον ήχο. ;)

 

Τα τάστα είναι ΥΠΕΡΟΧΑ! Μάλιστας, φίλος μου studi-άς και vintage-άκιας έπαθε πλάκα ειδικά με αυτά, αλλά και με τον ήχο!! Περιττό να πω ότι αμέσως μου είπε ότι θέλει να πάρει μία και αυτός παρόλο που έχει μια απίστευτη παλιά Japan tele...

 

H ταστιέρα πραγματικά παραπέμπει σε έβενο. Πολύ σκούρα...! :D

 

Γενικά όσο την παρατηρώ (και πιστέψτε με, είμαι ΠΟΛΥ παρατηρητικός :( :)...), βλέπω ότι πρόκειται για ένα όργανο το οποίο δεν φαίνεται ότι είναι του "συρμού", αλλά ΠΟΛΥ προσεγμένο...

 

Αυτό που γράφει ο SF ισχύει, δηλαδή συνδυάζει τη Vintage αισθητική που λατρεύω, με πιο μοντέρνα χαρακτηριστικά στο radius, τάστα και στο μπράτσο.

 

I FEEL HAPPY!!! :D:D:D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου