Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα θορύβου από το ρεύμα


ex-bokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι,

Όταν ανοίγω τον ενισχυτή μου ( 15watts, handwired, A class) o θόρυβος είναι ιδιαίτερα ενοχλητικός. Όταν δε πατάω να ανοίξω και το holy grail moy εμφανίζεται extra θόρυβος.

Πριν βιαστεί οποιοσδήποτε να κατηγορήσει τα μηχανήματα (όπως έκανα κι εγώ στην αρχή...) λάβετε υπόψη σας ότι τόσο στο κατάστημα αγοράς όσο και σε σπίτι φίλου προχθές οι οποίοι αμφότεροι δεν έχουν σταθεροποιητές τάσεις ρεύματος, φίλτρα κλπ, ο θόρυβος απουσιάζει.

Μου λένε πως έχω πρόβλημα με το ρεύμα μου και μου μιλούν για γειώσεις φίλτρα και σταθεροποιητές ή για 3 σε 1 μηχανήματα που θα περιέχουν όλα τα παραπάνω προκειμένου να λύσω το πρόβλημα......Α, ξέχασα να σας πω ότι πιάνω επίσης και ράδιο, μερικές φορές τόσο καθαρά που ένας φίλος ηλεκτρονικός με ρώτησε κοροιδεύοντας μήπως αγόρασα ραδιοενισχυτή.

Κατέχει κανείς καμια μέθοδο η λύση παρέμβασης?

 

 

 

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.

ΔΗΜΗΤΡΗς :cry: :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.furmansound.com/

 

σε ποια περιοχη μενεις και ποσων ετων ειναι το σπιτι σου?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον, ψάξε λίγο στο Noiz. Το θέμα του ρεύματος και της ΔΕΗ έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές, θα δεις και άλλες λύσεις, όπως κάποια UPS.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ειχα κι εγω ενα παρ'ομοιο προβλημα με θορυβο στον ηχω.σε μενα οταν ακουμπουσα τις χορδες ή αλλο μεταλλικο σημειο σταματουσε. ετσι καταλαβα οτι ειχε προβλημα η γειωση ή της κιθαρας ή του ενισχυτη ή του σπιτιου!μετα απο πολυ κοπο....ειδα οτι η μπριζα ηταν παλιου τυπου οχι σουκου. δηλαδη χωρις γηωση.ειναι αυτες που εχουν 3 τρυπες!η μεσσαια ειναι για τη γειωση. ετσι πηρα εναν ανταπτορα ή πως αλλιως λεγεται που ειναι για τις παλιες μπριζες κι ετσι ο θορυβως σταματησε!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι παρόμοιο, μια φορά είχα πάρει το ενισχυτή και το metal master(από αυτά που έχει ο νάκκας) ενός φίλου.όταν έβαλα το πετάλ στη πριζα(ο άλλος χρησιμοποιούσε μπαταρίες) άρχισε να βγάζει έναν ακόμα θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου