Προς το περιεχόμενο

Να το παρω το Αkai mpc 49 ? η δε θα μπορω να το δουλεψω..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλό Πασχα Ειμαι μουσικός ασχολουμε με μπουζούκι αρκετά χρονια και λίγο κιθαρα ηλ. προσφατα παραγγιλα καποια πραγματα για να φτιαξω και εγώ ενα Home Studio .

 

To προβλημα ειναι οτι μερικες Βασικες λειτουργιες του Nuendo τις βρηκα αλλα Σκεφτομαι Σοβαρα την αγορά καπου Μidi Keyboard (δε ξερω να παιζω πληκτρα ) το Θελω κυριως για Drums Pattern γιατι με το moyse δεν γινεται δουλεια και

ισως Στο μελλων ασχοληθω με συνθεση καποιου τραγουδιου κτλ η καποιο remix . το Θεμα ειναι οτι δεν τα παω καλα με τα manual και ποιο ειδικα δεν γνωριζω τοσο καλα αγγλικά ώστε να μεταφραζω τα manual και φοβαμαι να μην εχω προβλημα αν παρω το midi keyboard και δε μπορω να το δουλεψω.

 

Θα ηθελα να μου πειτε μερικα λογια αν ειναι ευκολο το σεταρισμα με το nuendo / πως συνεργαζεται με τα vst και γενικα πως δουλευουμε με ενα τετοιο keyboard στο nuendo τι καναλια ανοιγουμε κτλ αν ασχολειτε κανενας συναδελφος και δε βαριετε να βοηθισει , τον Ευχαριστω προκαταβολικά

 

υ.π το Midi keyboard που θελω να παρω ειναι το Akai mpc 49

 

http://www.thomann.de/gr/akai_mpk_49.htm

 

Tα πραγματα που εχω παραγγιλει μεχρι τωρα και τα περιμενω ειναι τα εξης

MACKIE ONYX SATELLITE

SAMSON RESOLV 65A

AKG PERCEPTION 220

THE SSSNAKE SM6BK

K&M 23956 POPKILLER

THE T.AKUSTIK SA-N NOPPENSCHAUMSTOFF

QUIK LOK BS300 (2 piece(s))

AKG K-171 MKII

 

να στε καλα και καλό πασχα!

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστός ανέστη oxtaxorde!

 

Το έχω δει το Akai. Το παιδί που το έχει δεν έχει διαβάσει το manual όπως σκοπεύεις να κάνεις εσύ  :P

Με αποτέλεσμα να μη ξέρει τι κάνουν τα περισσότερα κουμπάκια. Αν δε ξέρεις και πλήκτρα, τότε γιατί να πάνε χαμένα τα πλήκτρα για ενα "τουφ τουφ παφ" ? Συνήθως οι έτοιμοι ρυθμοί είναι πολύ πιο ολοκληρωμένοι από αυτούς που θέλουμε να φτιάξουμε εμείς, αλλά ίσως εσύ να τα καταφέρνεις καλά σε αυτό (σε αντίθεση με μένα)

 

Μια καλή λύση θα ήταν και το drum machine, δε ξέρω αν σε ενδιαφέρει. Αλλά για ρυθμούς είναι πολύ πιο εύχρηστο και καλό από τα πλήκτρα. Ελπίζω να σε βοήθησα (αλλά μάλλον σε αποπροσανατόλισα  :-\)

 

 

www.travelforum.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου