Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικά drums για newbee


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Είμαι καινούριος στο forum, όπως και στα drums (εκεί κι αν είμαι καινούριος!) και ψάχνομαι έντονα για αγορά δικού μου set. Επειδή μένω στην επαρχία (Σάμος) και δεν έχω και δυνατότητα για να ψάχνω στα μαγαζιά της Αθήνας αλλά και να πάρω ακουστικό set, σκέφτομαι να πάρω το ROLAND TD-6 KW/MDS-6C V-DRUM SYSTEM από τον Thomann, δείτε εδώ. Το μόνο που με σταματάει να το πάρω είναι η σκέψη μήπως πάω πολύ βαθειά (ακούς Μιχαλάκη!; όχι στα βαθειά!) και είναι πολύ παραπάνω από εμένα το set. Βέβαια, σκέφτομαι

α. Το γουστάρω, θα το πάρω!

β. Να πάρω κάτι καλό, να μην μπαίνω σε διαδικασία αλλαγής μετά.

γ. Τρελένομαι για ντραμς, σου λέω!

δ. O Stewart Copeland είναι φοβερός! (άσχετο, αλλά έπρεπε να το γράψω..)

 

Τι λέτε, αξίζει να τα δώσω τα λεφτά;

 

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση! (ε, μην με πάρετε και στο ψιλό ε;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

σκέφτομαι να πάρω το ROLAND TD-6 KW/MDS-6C V-DRUM SYSTEM από τον Thomann' date=' δείτε εδώ. Το μόνο που με σταματάει να το πάρω είναι η σκέψη μήπως πάω πολύ βαθειά (ακούς Μιχαλάκη!; όχι στα βαθειά!) και είναι πολύ παραπάνω από εμένα το set.

 

Τι λέτε, αξίζει να τα δώσω τα λεφτά;

 

 

Γεια σου φίλε ... Έχω ακριβώς το ίδιο μοντέλο με τα drums που αναφέρεις εδώ και περίπο ένα χρόνο (αν ψάξεις σε παλιότερα threads στο forum, θα δεις αντίστοιχα μηνύματά μου τον απρίλιο του 06).

 

Με λίγα λογια, νομίζω πως δεν πρέπει να διστάζεις και να το αγοράσεις. Εγώ έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα. Εφόσον δεν μπορείς να πάρεις ακουστικά ντραμς και είσαι αποφασισμένος να στραφείς στα ηλεκτρονικά, είναι καλή λύση.

 

Γενικώς, μπορείς να πάρεις και κάτι πιο φτηνό, αλλά αν σου αρέσουν τα τύμπανα και πιστεύεις θα ασχοληθείς και στο έλλον (και όχι να μην τα ξανακουμπήσεις μετά από 2-3 μήνες) τότε αξίζει να πάρεις κάτι καλό και να σου μείνει κάποια χρόνια.

 

Ψάξε παλιότερα threads να βρεις απόψεις και συζητήσεις ακριβώς γι αυτό το μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Τι λέτε' date=' αξίζει να τα δώσω τα λεφτά;[/quote']

 

Γενικώς, μπορείς να πάρεις και κάτι πιο φτηνό, αλλά αν σου αρέσουν τα τύμπανα και πιστεύεις θα ασχοληθείς και στο έλλον (και όχι να μην τα ξανακουμπήσεις μετά από 2-3 μήνες) τότε αξίζει να πάρεις κάτι καλό και να σου μείνει κάποια χρόνια.

 

+1.

 

Για πρώτη αγορά είναι σίγουρα ένα σεβαστό ποσό. Αν δεν είναι περαστικό το ενδιαφέρον σου και έχεις πορωθεί πραγματικά να παίζεις ντραμς τοτε μην το σκέφτεσαι :wink:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου