Προς το περιεχόμενο

Vox service


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου την γλωσσοφάγατε :lol:

 

Σημερα,εντελως ξαφνικα,καποια απο τα πεταλακια* της δεν υπακουν.Μερικα "πιανουν" μετα απο καποιες επαναληψεις κ μερικα καθολου.Την αγορασα μεταχειρισμενη και δεν εχω εγγυηση...που να την παω?Γνωριζω οτι αντιπροσωπεια ειναι το bon studio,αλλα δεν γνωριζω αν κανει επισκευες οταν δεν υπαρχει εγγυηση.Επισης φοβαμαι μηπως η ολη διαδικασια κοστισει σε χρονο κ χρημα ( αν χρειαστει να τη στειλουν αγγλια πχ) γι αυτο ρωταω τι εμπειρια εχετε απο επισκευες εκει κ αν υπαρχει καποια γνωστη σας εναλλακτκη. Ευχαριστω προκαταβολικα

 

*πεταλακια ,εννοω οι αλλαγες στις banks,το FX on/off κλπ.

 

ΥΓ.Παρακαλω θερμα ,το θεμα ας εκτροχιαστει αφου παρω καποιες απαντησεις πρωτα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην δεχτούν να στην επισκευάσουν παρόλο που δεν είναι στην εγγύηση; Τώρα το καλύτερο είναι να την πας και όταν σου που κόστος και διάρκεια, αποφασίζεις.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το καλύτερο είναι να την πας και όταν σου που κόστος και διάρκεια' date=' αποφασίζεις.[/quote']

 

Auτό θα είναι όντως το καλύτερο! Θα πέσει πολύ γέλιο!!! Αν κρίνω από αυτά που μου είχε πεί το Bon Studio πριν μερικά χρόνια όταν έψαχνα service για έναν Marshall avt50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά δε θα πρέπει να σου πάρουν τρελά λεφτά... Υποπτεύομαι ότι τα συγκεκριμένα footswitches τα παίξανε...

 

Μήπως πρώτα να τις ρίξουν καμιά ματιά ο JAM, Electric Tabs, Toneless κλπ?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά δε θα πρέπει να σου πάρουν τρελά λεφτά... Υποπτεύομαι ότι τα συγκεκριμένα footswitches τα παίξανε...

 

Μήπως πρώτα να τις ρίξουν καμιά ματιά ο JAM' date=' Electric Tabs, Toneless κλπ?[/quote']

 

Αφού βρίσκεται έτσι κι αλλιώς εκτός εγγύησης, σου συστήνω το ίδιο.

Πάντως μου φαίνεται απίθανο να χαλάσανε πολλά footswitches μαζί, κάτι άλλο πρέπει να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα ψεκαζοντας τα foot switches με ενα contact cleaner,κατα 90% θα λυθει το προβλημα σου,στη μια απο τις δυο δικες μου μετα απο 5 χρονια συνεχους χρησης το Α/Β switch κολλαγε αλλα με ενα ..φσσσσστ το προβλημα λυθηκε.... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μακριά απο το Bon Studio! Δύο φορές Service σε JCM 800 και άλλες δύο σε έναν 20/20 τελικό και δεν κατάφεραν να τα φτιάξουν. Οι άνθρωποι δεν παίζονται! Χώρια τα λεφτά (πανάκριβοι) και τον χρόνο αναμονής (βδομάδες)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα ψεκαζοντας τα foot switches με ενα contact cleaner' date='κατα 90% θα λυθει το προβλημα σου,στη μια απο τις δυο δικες μου μετα απο 5 χρονια συνεχους χρησης το Α/Β switch κολλαγε αλλα με ενα ..φσσσσστ το προβλημα λυθηκε.... :wink:[/quote']

 

Δυστυχως βλεπω οτι το κανει κ στα βελακια (κατω απο την οθονη) :(

Παντως στο bon θα παω σαν τελευταια λυση.Προτιμω να την ξαναπαρω καινουρια...

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεοτερα απο το κουτελο:

 

Στο service του bon studio,οπου πηρα σαν πρωτη κινηση ενημερωθηκα οτι ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΝ,το κοστος θα ειναι 40e+ΦΠΑ.Εχοντας εμπειρία απο service ηλεκτρονικων συσκευων στην Ελλαδα (Sony,Philips,κλπ) αποφασισα οτι δεν υπηρχε περιπτωση να κανω κατι τετοιο,γιατι τα νευρα μου θα δοκιμαζονταν.

 

Γι'αυτο την πηγα στον Jam,o οποίος με ενημερωσε οτι το προβλημα ειναι μηχανικο (καποιο ελατηριο αν καταλαβα καλα) κ οτι το εφτιαξε κ αν υπαρξει καποια συνεχεια στο προβλημα θα παραγγειλουμε τα εσωτερικα switches και θα τα αλλαξει.Αυτη τη στιγμή ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ να δεχτει καποια χρεωση για τον κοπο του.Τα συμπερασματα δικα σας.

 

Καλα να περασουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου