Προς το περιεχόμενο

Κριση και αισχροκέρδεια στα μεταχειρισμένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους...

 

Επιτελους βρηκα thread που μπορω να πω τον πονο μου... να εκφρασω την οργη μου.

 

Υπαρχουν πωλητες και ειδικα οι Θεσσαλονικεις που πραγματικα ειναι εκτος τοπου και χρονου. Πραγματικα εχουν ξεφυγει.

 

Παραδειγματα;

 

1. Ενας πουλαει μεταχειρισμενο Βugera 500 ευρω και σε μυνημα ειπα οτι με δυσκολια τον ριχνει 470 ... ΟΤΑΝ καινουριος (musicstore)  εχει 455 και που αν καποιος μιλησει με τον ελληνα πωλητη εκει σιγουρα θα εχει και καλυτερη προσφορα. Δλδ τον πουλαει πιο ακριβα και απο καινουριο.

 

2. Ενας αλλος πουλαει μεταχειρισμενο (εστω και ελαχιστα) ενα πεταλι mxr ,170 ευρω και σε μυνημα ειπε οτι το αφηνει 160 οταν καινουριο στο thomman εχει 158 και στο Ελλαντα 165. Και ενα boss eq το δινει 100 οταν καινουριο εχει 97.

 

Πραγματικα καποιοι τυποι θεωρουν οτι εδω μεσα ολοι τρωμε κουτοχορτο και προσπαθουν να βγαλουν γερη μπαζα...

 

Δεχομαι οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει αλλα οχι και πιο ακριβα απο καινουρια ρε παιδες... αυτο λεγεται 'ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ' και 'ΚΛΕΨΙΑ'.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεχομαι οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει αλλα οχι και πιο ακριβα απο καινουρια ρε παιδες... αυτο λεγεται 'ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ' και 'ΚΛΕΨΙΑ'.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεχομαι οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει αλλα οχι και πιο ακριβα απο καινουρια ρε παιδες... αυτο λεγεται 'ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ' και 'ΚΛΕΨΙΑ'.

 

Επίσης ειναι παρανομο νομίζω ;D Ο θείος μου που το κανει, πρεπει να κοβει και αποδειξεις (καποιες φορες ;D )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει μια αγγελια που μια κοπέλα πούλαγε προσφατα ενα τριτον le 76 στο προνομιακό ποσο των 2500 ευρω περιπου αν θυμαμαι καλα.

 

Ηθελα να παρω τηλέφωνο , να κλεισω ραντεβου για να το δοκιμασω και να έχω χρήματα monopoly να τα βγάλω οταν ενθουσιασμενος θα παραδεχομουν οτι πραγματι ειναι σε αριστη κατασταση , με ικανοποιεί και το θέλω. έτσι για να δω την εκφρασή της.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ο κυριος λογος που δεν καταλαβα ποτε γιατι καταργηθηκαν τα σχολια απ'τις αγγελιες του noiz...Ηταν ενα μετρο που μπορουσε να προστατεψει τον υποψηφιο αγοραστη απο τους μικροαπατεωνες (που προφανως βλεπουν τους υπολοιπους φυσιολογικους ανθρωπους σαν υποψηφια κοροϊδα).

 

@cos_dr την επομενη φορα καν'το κ βγαλ'τον/ην φωτογραφια κ ανεβασε τη να γελαμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισχροκερδούν οι λιανικές των καινούριων. Σκέψου τι γίνεται στις αγγελίες.

Άστα...πάμε στο θέμα με την γκρούβα και τα πρόβατα καλύτερα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λεγεται 'ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ' και 'ΚΛΕΨΙΑ'.

 

Εγώ θα διαφωνήσω και με τα δύο που γράφεις,ειδικά με το τελευταίο..

Καθένας μπορεί να πουλάει σε ότι τιμή θέλει και κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να αγοράσει με το ζόρι.

Η αγορά μεταχειρισμένου μουσικού εξοπλισμού στην Ελλάδα για μένα,ειδικά τον τελευταίο χρόνο,έχει τις πλέον χαμηλές τιμές.

Οπότε αυτός που πουλάει σε υψηλές τιμές,κοντά στην τιμή του καινούργιου,απλά δε θα πουλήσει ποτέ..

Internet υπάρχει,συγκρίσεις τιμών μπορεί να κάνει κάποιος σε χρόνο dt.

 

Εμένα στις αγγελίες περισσότερο με πειράζει η ανακρίβεια ή η παραπλάνηση,

όχι η τιμή..

 

Τέλος,όποιος αναφέρεται σε τιμές Θωμά,musicstore,κ.λ.π. για εξοπλισμό <300€ ευρώ,καλό είναι να μην ξεχνάει και το +20€ του κόστους αποστολής. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου