Προς το περιεχόμενο

Κριση και αισχροκέρδεια στα μεταχειρισμένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο γνωμικό "Μακριά απ’ τον κ@λο μας κι όπου θέλει ας μπει" δεν με πολυ-εκφράζει.

Eτσι!

Και γιατι απλα αυτο που προσπαθει να κανει ο "εξυπνος" πωλητης δεν ειναι σωστο.

Μα το κράξιμο κανονικά το θέλουν οι αγοραστές. Η ζημιά στην αγορά γίνεται αν πουληθεί κάτι σε υπερβολική τιμή όχι αν μπεί μια αγγελία γιούχου.

Δεν λεμε για τις "γιουχου" που κανουν μπαμ απο μακρια,αλλα για αυτες που καποιος μπορει να φαει τον "παπα" . Ακομα και η ιδεα που εχει ο πωλητης οτι μπορει να ξεγελαση και να εκμεταλλευτει τον οποιονδηποτε ,το θελει το κραξιματακι ! Καλα ο satanas ειναι και πιο brutal τυπος ριχνει και τις ψιλες του ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα το κράξιμο κανονικά το θέλουν οι αγοραστές. Η ζημιά στην αγορά γίνεται αν πουληθεί κάτι σε υπερβολική τιμή όχι αν μπεί μια αγγελία γιούχου.

 

Ακριβως... και μαλιστα εν ετη 2013 και σε αγγελια μεσω internet που μεσα σε δευτερολεπτα εχεις τσεκαρει τιμες απο 500 αλλες πηγες....το θεμα ειναι τουλαχιστον αστειο.Γιατι εδω ισχυει το γνωστο "Δεν ηξερες...δεν ρωταγες?".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιωμά μου και γω να του δωσω ραντεβου για να το αγοράσω και να τον κάνω τόπι....

 

Kαι όταν σε δέσουν τι ακριβώς θα πεις;

"Κύριε πρόεδρε,τον άρχισα στις μάπες γιατί πουλούσε την Τοnelab ΕΧ 300 ευρώ ενώ ο Θωμάς την έχει 259 και στέλνει και μια milka με φουντούκι δώρο"; ::)

 

Δυστυχώς τίποτα δεν μπορεί να γίνει στις αγγελίες,ακόμη και να ανοίξουν τα σχόλια.

Τον κράζεις και την άλλη μέρα κάνει άλλο account.

"Καίγεται" από το κράξιμο το προς πώληση αντικείμενο στο noiz,

Θα πάει στη xe και θα το πουλήσει..

 

Εγώ δε φοβάμαι αυτούς που πουλάνε ακριβά,αλλά τους απατεώνες.

 

Και δυστυχώς, τίποτα δε μπορεί να γίνει με αυτούς..

 

Ακόμη θυμάμαι εκείνον που προσπάθησε να πουλήσει replica Gibson Les Paul για γνήσια.

Αλλά και να την πουλούσε και μήνυση να του κάναμε ομαδικώς με ένα:

"Mα και εγώ έπεσα από τα σύννεφα.3000€ την είχα αγόρασει από αγγελία πριν 10 χρόνια και μέχρι χθες ορκίζομαι ότι πίστευα ότι είναι the real deal" ξεμπερδεύει..

 

Να πούμε για "πλήρως λειτουργική" πεταλιέρα που την παραλαμβάνεις,την βάζεις στο ρεύμα,ούτε φωνή,ούτε ακρόαση και ο πωλητής με ένα:"πριν την πακετάρω έπαιξα και με τα 100 presets.Εκεί στα courier σίγουρα θα τους έπεσε και για αυτό δε δουλεύει",ξεμπερδεύει και άντε βρες το δίκιο σου..

 

Θέλει να είσαι τυχερός και να φυλάγεσαι στα μεταχειρισμένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το συνδρομο το ψιλοεχουν οι Θεσσαλονικεις.Οχι μονο στην αγορα μουσικων οργανων ΓΕΝΙΚΑ σε ολες τις συναλλαγες τους.

ειχα βαλει σε αγγελια στο car.gr το αυτοκινητο μου (1400cc) σε μια Α τιμη...Εξ αρχης δεν ηθελα τοσο να το πουλησω οσο να το κανω τραμπα με κανα 1000 αρι για οικονομικους λογους....δεν παω κ πουθενα με το καρο,οποτε ενας λογος παραπανω...

μετα απο κανα μηνα βλεπω την ιδια μαρκα αυτοκινητου (με το δικο μου) σε 1000 cc στην ιδια Α τιμη που πουλουσα κ γω(με τα ιδια χιλιομετρα,στην ιδια κατασταση φαινομενικα με το δικο μου)...τυχαινει να ειναι εμπορος στην Θεσ/κη ο τυπος κ επισης στα σχολια της αγγελιας του σημειωνει οτι ''δεκτες κ οι ανταλλαγες με αλλο auto''...τον πηρα τηλεφωνο κ εν ολιγης ο τυπος μου ζητησε να του δωσω το δικο μου αυτοκινητο +1500 ευρω μετρητα στο χερι για να μου δωσει το χιλλιαρι....του ειπα τι ναρκωτικα παιρνει κ εαν προτιθεται να τα μοιραστει μαζι μου (τα ναρκωτικα)...φυσικα μου κλεισε το τηλεφωνο στα μουτρα... ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι όταν σε δέσουν τι ακριβώς θα πεις;

Με μερικές ψιλές φίλε Κανιμώθριε κανείς δεν πήγε μέσα σου μιλάω εκ πείρας .Και μην ξεχνάς ότι και να με δέσουν κάποια στιγμή θα με ξεδέσουν και τότε κρύψου μαζί με τα πεταλια σου και τις κιθάρες σου(οχι εσύ)

 

Δυστυχώς τίποτα δεν μπορεί να γίνει στις αγγελίες,ακόμη και να ανοίξουν τα σχόλια.

Τον κράζεις και την άλλη μέρα κάνει άλλο account.

"Καίγεται" από το κράξιμο το προς πώληση αντικείμενο στο noiz,

Θα πάει στη xe και θα το πουλήσει..

Κράξιμο παντου και φάπα όπου τους πετυχαίνω...κι εσείς το ίδιο για να ξεβρωμίσουμε όσο γίνεται

 

Εγώ δε φοβάμαι αυτούς που πουλάνε ακριβά,αλλά τους απατεώνες.

Αυτούς κυνηγάμε μεγάλους ή μικρούς  ;)

 

Και δυστυχώς, τίποτα δε μπορεί να γίνει με αυτούς..

Για όλους έχει ο μπαξές...όλοι θα πάρετε μη σπρώχνεστε Line 6 combo 75W 5 ετιας 300€ λέει ο άλλος...300 φάπες μάλλον του λείπουν

 

Ακόμη θυμάμαι εκείνον που προσπάθησε να πουλήσει replica Gibson Les Paul για γνήσια.

Αλλά και να την πουλούσε και μήνυση να του κάναμε ομαδικώς με ένα:

"Mα και εγώ έπεσα από τα σύννεφα.3000€ την είχα αγόρασει από αγγελία πριν 10 χρόνια και μέχρι χθες ορκίζομαι ότι πίστευα ότι είναι the real deal" ξεμπερδεύει..

Όταν έκραζα εγώ τον Σκοπιανό και τον απατεώνα Έλληνα που τις έσπρωχνε κάποιοι θεώρησαν ότι ήμουν υπερβολικός και μου διέγραφαν τα προφίλ μου...Τώρα κάποιοι κλαίνε τις κιθάρες τους με τον συγκεκριμένο

Θέλει να είσαι τυχερός και να φυλάγεσαι στα μεταχειρισμένα..

Συναλλαγές από απόσταση ΜΟΝΟ αν τον γνωρίζεις εσύ ή καποιος άλλος φίλος ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ(αλλά και πάλι χμμμμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Satanas Εγώ επιμένω,ότι τον "ακριβό" πωλητή δεν δικαιούμαστε να τον κάνουμε τίποτα από τη στιγμή που είναι ειλικρινής.

Απλά πουλάει ακριβά και με ένα googlάρισμα τιμών ξεγυμνώνεται.

Άσε που τώρα που ο καθένας υπολογίζει και το τελευταίο €,τα κοροϊδα σπανίζουν..

 

Στις αγγελίες,έχει κάποια πράγματα που είναι στην ίδια υψηλή τιμή για τουλάχιστον 1 χρόνο τώρα και δε φεύγουν με τίποτα.

Με αυτά τα μυαλά και το 2014 εκεί θα είναι,οπότε δε θα την "πατήσει" κανείς.

 

Με τους απατεώνες που παραπλανούν σκοπίμως όμως,αλλάζει το θέμα..

Το κράξιμο είχε αποφέρει αποτελέσματα στο παρελθόν για κάποιους που έκαναν συστηματικά καφρίλες και ευτυχώς κάηκαν για πάντα σαν πωλητές μουσικού εξοπλισμού.

 

Καλά,αυτό που γινόταν με τον Σκοπιανό ήταν για γέλια και για κλάμματα.

Κρίμα για τους καλοπροαίρετους,(για να μην τους πω αφελείς) που την πάτησαν..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πουλήσει τα εξής (την επόμενη μέρα της αγγελιας)

 

1. Boss DD3, 65 Ευρώ

2. Fender G-dEC 30, 150 Ευρώ

3. Marshall guv'nor, 25 ευρώ

 

Εχω αγοράσει

 

1. Jam waterfall, 130 ευρώ

2. OCD, 120 ευρώ

3. Pickle lovepedal, 120 ευρώ (ακριβό, αλλά το έψαχνα καιρό)

4. Οκκο diablo, 140 ευρώ

5. Boss DD-3, 70 ευρώ

 

Είμαι πολυ ευχαριστημένος απο τις αγγελίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αγορασει και εχω πουλησει μεταχειρισμενο εξοπλισμο και οργανα στις αγγελιες,σε λογικες κατα τη γνωμη μου τιμες,δηλαδη 30-50% κατω απο την αξια του καινουριου.

 

Φυσικα και οτι πουλησα αλλα και οτι αγορασα ηταν σε τελεια κατασταση,δεν μιλαμε για καμια κιθαρα που την πατησε τρενο και μετα ... εβαλε και την οπισθεν να την ξαναπατησει  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Satanas, δε νομίζω ότι κανένας συμμερίζεται την ανυπομονησία σου για κσύλο στουσ απατεώνεσ. Νομίζω ότι εμπεδώσαμε με το παραπάνω την αντίληψή σου, δε βλέπω πολλούς έτοιμους να συμφωνήσουν, δε βλέπω και κανέναν να σε προτιμά στο εξής στις αγγελίες με το ξύλο που υπόσχεσαι.  ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δικαιωμά μου και γω να του δωσω ραντεβου για να το αγοράσω και να τον κάνω τόπι....

Εκτός κι αν σε κάνει αυτός... Ωραία προτροπή!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου