Προς το περιεχόμενο

Θεματάκι με Marshall JCM2000 DSL 401


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Shiet, σοβαρά; Τσάμπα μου βγήκαν τα χέρια να βάλω την v4 τοτενες πίσω απο της τελικές;  >:(

Καλά, θα δοκιμάσω αύριο πρωί και θα σου πώ.

Βέβαια θέλω να του αλλάξω και λάμπες γιατί τόσον καιρό με τις στοκ είναι και ο φίλος, απο οπου τον πήρα, για 2-3 χρόνια δεν του είχε αλλάξει τίποτα.

 

Ευχαριστώ για τις οδηγίες κιολας.

 

edit: Το δοκίμασα μπαμ μπαμ στα μουγκά τωρα. Καπούτ, τίποτα δεν δουλεύει και στην ν1... Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ποιο λόγο βρίσκεις χάλια τις eh? Τι σε χάλασε ποιο συγκεκριμένα? Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω...

Απαντάω, αν κ μάλλον το θέμα του dsl δε θα είναι λάμπες..

Πάντως ανάλογα με το equalization του κάθε ενισχυτή του κάθονται και διαφορετικές λάμπες. Επίσης στο κάθε αυτί αρέσει διαφορετική λάμπα.

Συμφωνώ, γι'αυτό κι έγραψα σε ποιόν ενισχυτή έπαιζα. Ο peavey, αν κ γενικά σκοτεινός, εύκολα ακούγεται ενοχλητικός στα ψηλά κ μεσσαία. Η EH μου ακουγόταν fizzy κ δεν κομπρέσσαρε καθόλου ωραία (αντίθετα με τις άλλες). Το καθαρό ηταν πλαδαρό κ το βρώμικο χωρις όγκο κ σα να ήταν χαλασμένος ο ενισχυτής. Κάτι ψηλές ενοχλητικές συχνότητες μου τρύπαγαν τ'αυτιά. Είχα μόνο μία βέβαια, αλλά την είχα μετρήσει με τον bezoubios σε λυχνιόμετρο κ δεν ήταν σε χειρότερη κατάσταση από τις άλλες. Πάντως κ στο internet τις κράζανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου