Προς το περιεχόμενο

Κανένας καλός μάστορας Θεσσαλονίκη-Β.Ελλάδα μεριά για


Stavros_F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, είχα ανοίξει θέμα παλιότερα για ένα Marshall JCM2555 που έχω και ήθελα να του κάνω service και retube. Αφού κατέληξα στις λάμπες που ήθελα, και μάζεψα τα λεφτά για να τις πάρω, τις παρήγγειλα και όλα οκ! Το θέμα είναι ότι υπολόγιζα να πάρω τον ενισχυτή (καθώς και ένα ακόμα για service και ένα preamp pedal για κάτι μαστορέματα) και να πάω στον Telegun στη Θεσσαλονίκη να τα φτιάξει. Είχα μιλήσει πριν από καιρό με το Δημήτρη, όλα οκ, και τον παίρνω σήμερα και μου λέει, "sorry φεύγω εξωτερικό την άλλη Παρασκευή". Και εδώ λοιπόν την πατάω. Κανένα θέμα φυσικά με το Δημήτρη, καλά κάνει ο άνθρωπος και βγαίνει έξω, αλλά εγώ δεν ξέρω κανένα άλλο μάστορα, οπότε εδώ θέλω τη βοήθεια σας. Ψάχνω κάποιον, ο οποίος να κάνει full retube/bias και service το Marshall, ένα service και check ένα VHT combo, και ένα mod σε ένα matchless preamp που έχω.

 

The million dollar question is...

 

Έχετε κάποιον που να ξέρετε ότι μπορεί υπεύθυνα να αναλάβει τα παραπάνω; Ψάχνω στην ευρύτερη περιοχή της Β. Ελλάδας, αλλά η Θεσσαλονίκη θα βόλευε ιδιαίτερα. Ένα καλό μάστορα, ο οποίος να σωστός, τυπικός και γνώστης;

 

Thanks ρε παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, είχα ανοίξει θέμα παλιότερα για ένα Marshall JCM2555 που έχω και ήθελα να του κάνω service και retube. Αφού κατέληξα στις λάμπες που ήθελα, και μάζεψα τα λεφτά για να τις πάρω, τις παρήγγειλα και όλα οκ! Το θέμα είναι ότι υπολόγιζα να πάρω τον ενισχυτή (καθώς και ένα ακόμα για service και ένα preamp pedal για κάτι μαστορέματα) και να πάω στον Telegun στη Θεσσαλονίκη να τα φτιάξει. Είχα μιλήσει πριν από καιρό με το Δημήτρη, όλα οκ, και τον παίρνω σήμερα και μου λέει, "sorry φεύγω εξωτερικό την άλλη Παρασκευή". Και εδώ λοιπόν την πατάω. Κανένα θέμα φυσικά με το Δημήτρη, καλά κάνει ο άνθρωπος και βγαίνει έξω, αλλά εγώ δεν ξέρω κανένα άλλο μάστορα, οπότε εδώ θέλω τη βοήθεια σας. Ψάχνω κάποιον, ο οποίος να κάνει full retube/bias και service το Marshall, ένα service και check ένα VHT combo, και ένα mod σε ένα matchless preamp που έχω.

 

The million dollar question is...

 

Έχετε κάποιον που να ξέρετε ότι μπορεί υπεύθυνα να αναλάβει τα παραπάνω; Ψάχνω στην ευρύτερη περιοχή της Β. Ελλάδας, αλλά η Θεσσαλονίκη θα βόλευε ιδιαίτερα. Ένα καλό μάστορα, ο οποίος να σωστός, τυπικός και γνώστης;

 

Thanks ρε παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω τι θα έκανα εγώ?

 

Θα έλεγα στεγνά στον Δημήτρη (Telegun) : "Μήτσο, αφού δεν γίνεται να μου τον φτιάξεις εσύ, πρότεινέ μου σε παρακαλώ έναν μάστορα που να μπορεί να το αναλάβει".

 

Οι καλοί μάστορες/επαγγελματίες στην Ελλάδα είναι λίγοι, αλλά ευτυχώς διακατέχονται από επαγγελματική και συναδελφική δεοντολογία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα αλλά δυστυχώς δεν μου απάντησε, το απέφυγε και τον καταλαβαίνω. Το θέμα είναι ότι δεν έχω εναλλακτική.. Φίλε Ηχομυθίες θα πάρω τα παιδιά ένα τηλ. Έχεις προσωπική εμπειρία από τους συγκεκριμένους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε και το παρακάτω θέμα, αν θέλεις.

 

Έχει 2 προτάσεις για τεχνικούς (Wire&Wood και Γιωργος Λιαγκας):

 

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=202315.msg786943#msg786943

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου