Προς το περιεχόμενο

Axe Fx vs Kemper vs Bias vs Real Amp



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια για το βίντεο παιδιά!

 

Εμένα μου άρεσε και στις δύο περιπτώσεις ο αληθινός ενισχυτής αν και τα ψηφιακά μηχανήματα ήταν ωραία κι εκείνα αλλά όχι όσο το real thing. ;)

 

Αλήθεια γιατί δεν χρησιμοποιήσατε το JVM;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε μολις πηρα τον 333 και είπαμε να το συνδυάσουμε . Πέραν τούτου σε όλα τα digital χρησιμοποιήσαμε προφίλ του 5150 ... Ο 333 έρχεται πολυ κοντα σε peavey ενίσχυτη ως εκ τούτου το κάναμε ετσι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρη το Bias ακούγεται 1000 φορές καλύτερα κατά τα γουστα μου με την Mesa 412 παρα με οοολες τις άλλες που εχει.. Καμία δε μ αρεσει περισσοτερο από την Mesa ίσως γι αυτό να μην μ εκανε αίσθηση.

 

Επίσης με το bias πως εγραψες?? Tο εβαλες στον τελικό του 333? Είχες απενεργοποιήσει τα EQ στη σειρά που τα εχει ως προεπιλογή??

 

Πάντως το αγαπημένο μου ψηφιακό (λεμε τωρα :P ) μηχάνημα είναι το Axe FX. και ας μη μου αρεσε τοσο στο βιντεάκι.

Σε 5 χρόνια από τώρα μας βλέπω να πουλάμε τους λαμπάτους μην πω από τώρα.. χαχα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε ο Bugera και στο βρωμικο πιο πολυ απο τα αλλα 3 και στο καθαρο ελαχιστα πιο πολυ απ' το Axe fx. Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ηταν παρομοιες οι ρυθμισεις μεταξυ τους (treble, bass κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρη η από πανω ερώτηση.. Τωρα ειδα ότι ηταν στον τελικο του κεμπερ.. θα ήθελα να τα ακουγα και στον τελικό του Bugera αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη φορά θα γίνει και blind test! Το οποίο θα έχει πολύ ενδιαφέρον :)

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβω ποιο είναι ποιο..  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι οτι αν στους περισσοτερους (μας) αρεσε σε αυτο το βιντεο με αυτες τις ρυθμισεις ο ταπεινος bugera,τι θα γινοταν αν στην θεση του ηταν ενας αντιστοιχα κορυφαιος ενισχυτης (μιας και τα 2 modelling μηχανηματα ειναι τα κορυφαια της αγορας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου