Προς το περιεχόμενο

Steve Vai Tender Surrender clip by ex


exarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγραψα προχειρα ενα κλιπακι πανω σε ενα κομματι που αγαπω πολυ.

 

 

χρησιμοποιηθηκαν τα παρακατω.

 

-Fat Foot

-Jem Floral 88'

-Matamp Minimat

-Epiphone Valve Junior cab

-Berhinger sm57 copy mic

 

 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σαν να βλέπω αυτο

 

αλλα χωρίς να έχω εικόνα κ λίγο διαφορετικό.

 

Το κομμάτι μονο απ αυτο το λάιβ το χω ακούσει δεν το χω ξανακουσει αλλά είναι αστα να πάνε.......πολύ τάβλα.

 

Μπραβα ρε αγόριμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx παιδια! Τη jem την ειχα καιρο στην ακρη και σημερα αφου της αλλαξα χορδες ειπα να τη δοκιμασω λιγο Μιλαμε την εχω ξεσυνηθισει τελειως. Εντελως flat μανικι καμια σχεση με στρατ που παιζω τελευταια.. ::)

Σορυ για τα λαθη το εκανα πριν λιγο σε 2-3 takes χωρις να πειραξω τιποτα στο cubase.

Καμπα θα το κρατησω το υποθετο ;D

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαρεσουν φλατ τα μανικια η τα θες με καμπυλες?

 

Αυτη η jem ειναι μαρκα?ειδα κατι φωτο κ εμοιαζε πολυ με μεταλοibanez-esp

 

Προτιμω με καμπυλες οπως και τις γυναικες με καμπυλες αλλωστε. ;D

Ειναι Ibanez Floral Jem και ειναι απο τις πρωτες που κατασκευαστηκαν

Τhanx φιλε zep. :)

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια: bravo!

Με πολλά: Από τα πλέον αγαπημένα μου, σχεδόν ποτέ καμία εκτέλεση από άλλο δεν με αφήνει ικανοποιημένο [είναι από κείνα τα τραγούδια που τραγουδάω στο μυαλό μου κάθε φορά που το ακούω]. Σε δύο σημεία δεν μ'άρεσε ο ήχος [λίγο πριν αρχίσει το main  σόλο  01:40 - 01:052 και σε ένα άλλο σημείο κάπου ενδιάμεσα - αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό], μου άρεσε το blues - jazz feeling μέχρι το 01:10. Τις καθαρά vaikes φράσεις τις αποδίδεις με το δικό σου στυλ - αλλά αυτό είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό [Vai είναι μόνο ένας]. Νομίζω ότι θα χρωμάτιζε καλύτερα αν έβαζες περισσότερο τρέμολο [ήπιο στις καταλήξεις aka Vai]. Στα tapping / arpegios είσαι πάρα πολύ εκφραστικός [απλά ο ήχος σου αφήνει ουρές, με λίγα delay/ effect θα ήταν πιο κοντά στο στυλ του αυθεντικό], ενώ αρκετές φράσεις τις έχεις φέρει στα μέτρα σου. Τέλος νομίζω ότι ειδικά στο γρήγορο part το wah είναι σημείο κατατεθέν του κομματιού και λείπει από το δικό σου take. Anyway bravo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου