Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie Nomad


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. θα ηθελα πληροφοριες οσον αφορα τον ενισχυτη Nomad της Mesa Boogie. τον εχω βρει σε πολλα sites αλλα δεν υπαρχει στο site της mesa boogie. μπορει καποιος να με κατατοπισει επι του θεματος? αξιζει μια τετοια αγορα (η χρηση του θα ειναι για ηχογραφησεις αλλα και για συναυλιες)

Ευχαριστω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mesaboogie.com/Product_Info/Out_of%20_Production/Nomad_Designs/Nomad_55/nomad_55.html

 

κοιτα επίσης τις κριτικες στο Harmony Central,ομως δεν κατασκευάζεται πια,& αν δεν μπορείς να τον ακούσεις ο ίδιος ...... :wink:

 

πάντως δεν ειναι κακός ενισχυτής ίσως ο καλύτερος απο τις φτηνες σειρες της Boogie :wink: (caliber,f-series κτλ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω δοκιμασει και τη σειρα Nomad ενω ειχα στο παρελθον και τον f50 και ακομα εχω τον dual caliber dc5(που τον θεωρω ανωτερο και απο τους αλλους δυο).

Δεν ειναι κακος ενισχυτης αλλα με τα δεδομενα της mesa δε μπορω να πω οτι ηταν και οτι καλυτερο.......ο f50 μου ακουγονταν πολυ πιο γεματος και τα καταφερνε καλυτερα στο να συνδυαζει τα καλα καθαρα και τα βρωμικα της mesa...... εχω ακουσει επισης χωρις ομως να εχω προσωπικη εμπειρια επι του θεματος οτι παρουσιαζαν καποια προβληματα αξιοπιστιας.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα αξιοπιστίας απο MESA (ακομα & στα φτηνα μοντελλα) δεννομιζω να υπάρχει,ομως αν σκεφτεις οτι οσο κανει εδω ενα φτηνο μοντελλο κανει στο εξωτερικό ενα ακριβο :twisted: καλύτερα να το χτυπήσεις απο εξω η μεταχειρισμένο...εγω πάντως αυτο εδω το μωρό το πηρα 1000 ευρω :wink:

 

CIMG0078_004.sized.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ζηταω ειναι ενας ενυσχυτης που να μπορει να μου δωσει πολυ παχια παραμορφωση χωρις να ειναι πολυ χεβυμεταλλαδικος...μπηκα και ειδα καποιους της carvin.θα παω να δοκιμασω αλλα μου φαινοντα ιδιαιτερα φτηνοι....και θελω κατι το οποιο να μπορει να μεταφερθει με αμαξι. ειδα μια κεφαλη μαζι με καμπινα 1700 ευρα αλλα δεν παιζει να τον μεταφερω και την πρωτη μερα θα πεσουν 666 μυνησεις........ εχει κατι αλλο κανενας υποψη του?

οι παραγγελιες απο το νετ ειναι ασφαλεις? δε θα ηθελα να μου ερθει σε κιτ συναρμολογησης.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ESP1982 είχα κι εγώ την ίδια απορία και μου λύθηκε με την online αγορά που έκανα από τον Thomann. Πήρα τον Fender Hot rod Deluxe και μου ήρθε σε ΑΨΟΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!

Για άλλα online καταστήματα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν έχει τύχει να παραγγείλω τόσο μεγάλο και εύθρασυτο δέμα...

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

Επίσης μέσω της "Αναζήτησης" του Forum ψάξε για "Thomann". Έχουν γίνει στο παρελθόν αρκετές συζητήσεις σχετικά με τις online αγορές και πόσο ασφαλείς και συμφέρουσες είναι... ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω αν θα σε ενδιεφερε να δεις και κατι απο ENGL(p,x screamer 50).

Εγω αν και το εχω κανει οφειλω να πω,δε νιωθω παρα πολυ ανετα οταν μου στελνουν ενα λαμπατο ενισχυτη ακομα και με καποιο ακριβο courrier, ακομα και αν ειναι καλα πακεταρισμενος......ενα σχετικο ρισκο υπαρχει.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου