Προς το περιεχόμενο

Tι κάνει ένα track "hit"?


boody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ama krinw apo ta gousta mou kai thn empiria mou, 8a psifiza to 2o kai to 3o. Mou aresei na akouw hxakia kai kolpakia sto background, kai se oti afora th syn8esh, ta kalytera bgenoun af8ormita. :)

 

Milaw gia mousikes pou maresoun panta, twra se oti afora toys mousikempores ths ellhnikhs ''pop'' kai ta skyle ths epoxhs den mporw na ekferw apopsh giati kai na 8eorounte epityxies emena apla den maresoun... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΩΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣΤΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΝΩΣΕΙΣ...

 

ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ 12 ΚΑΙ 15 ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000-2000 ΑΝΑΓΝΩΣΕΙΣ ΕΝΩ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.

 

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ....ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΚΕΝΤΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...!!!

 

ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ>>> ΡΩΤΑΕΙ Ο ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ....ΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΩΡΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ??? ΠΧ ΕΡΩΤΑΣ ΠΧ ΚΑΨΟΥΡΑ ΠΧ ΛΟΥΜΠΕΝ ΧΑΒΑΛΕΣ...

 

ΕΠΙΣΗΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ' date=' ΤΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ.ΛΠ.

 

ΠΧ ΕΠΙ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ 60 ΜΕ ΧΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΗΙΤ ΕΙΧΑΝ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ, ΠΟΙΗΤΙΚΑ ΜΕ ΑΛΓΟΡΙΚΟ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΚΛΠ

 

ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΜΕΛΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΤΟ ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΜΠΕΝ ΧΑΒΑΛΕΣ ΤΗΣ ΞΕΦΤΙΛΑΣ.

 

ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ[/quote']

 

symfwnw ala...

einai kako merikoi an8rwpoi na mhn kinounte me tis mazes?

yparxoun panta aytoi pou den dinoun dekara gia to ti akougete thn tade epoxh, diladh egw, esy...... emeis! oso nanai exoume mia apopsh, fysika esy anaferese sto ti einai emporiko kai exeis apolito dikio. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pallaros kai boody , πείτε μου τις μέρες σας , να σας πώ τους μήνες μου ψαρούκλες!!!! :lol: :lol: :lol: 1 και καμία ρε, noiz party !!!!!!!!!!!

 

Τι κάνει ένα track hit ? Η σύλληψη, η εκτέλεση, το "πιάσιμο" του ρυθμού και της τάσης της εποχής. η πρωτοτυπία, το συναίσθημα, η ενορχήστρωση - ηχογράφηση - ποιότητα, η παρουσίαση..................

 

Αυτά κάνουν ένα track hit .... ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΟΤΕ-ΠΟΤΕ!!!

 

Σε εμάς ένα track hit μπορούμε να διαπιστώσουμε εύκολα πως γίνεται στην πραγματικότητα, αν δούμε πώς γίνονται διάσημοι και πώς χαρακτηρίζονται οι τραγουδιστές

 

(Ακαδημία fame story - Ta maxairomata - η ασπα= ροκ σταρ)

 

Ενα track θα γίνει χιτ. αν το αναλάβει ο Μουρατίδης, το παίξει ο Πολυχρον. , κάνει την παραγωγή η droutsa. το συνθέσει ο foibos, το τραγουδήσει ο Σάκης . ( παρεπιπτόντως τον συμπαθώ) και όλοι οι άλλοι που παράλειψα να τους αναφέρω , ας με συγχωρέσουν , των οποίων οι επιλογές επιβεβαιώνονται από τις πωλήσεις δυστυχώς , γιατι έχουν βρεί έρμαια τα παιδάκια 12 - 19 ετών, που είναι στην εφηβία και φτιάχνουν τα πρότυπα απο δαύτους γιατι η glamouria, που εντέχνως παρουσιάζουν και την υποστηρίζουν και από κάτω με το πεζικό τους ( τα περιοδικά), τα εντυπωσιάζει.

 

Τώρα εμείς που βλέπουμε τα πράγματα αλλιώς το να κοροϊδεύουμε απλά, και να αποστασιοποιούμαστε. Πρέπει να βρούμε τρόπους να τραβάμε κόσμο απο αυτούς. Βέβαια εγώ δεν είμαι μάχιμος εκτελεστής, η συνθέτης, δεν είμαι μεσα στα πράγματα όπως είναι άλλοι συνάδελφοι απο εδω μέσα .

 

Φέυγω, έχω κλήση!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου