Προς το περιεχόμενο

Τι δυνατοτητες εχει το Triton extreme σε rack μορφη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λυση σου ειναι πολυ καλη αλλα παραλληλα και χρονοβορα,κατι το οποιο απ'την αρχη το ειπα (δεν υπαρχει χρονος).Υπαρχει καποιος που να εχει λαικους ηχους σε καποια αλλο πληκτρο και να με βοηθησει δυνοντας μου τους? λιγο δυσκολο το βλεπω.Για αυτο και συμφωνα με αυτα που μου λετε εχω να πω 2 πραγματα.Το πρωτο ειναι οτι επειδη θελω οπωσδηποτε καταξιωμενους ελληνικους ηχους και μαλιστα χωρις να χανω χρονο,η αγορα του extreme κρινεται απαραιτητη.

Εννοείται ότι τις προτεραιότητές σου θα τις θέσεις εσύ ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Αν χρειάζεσαι το Triton Extreme, σαφώς και θα πρέπει να ψάξεις για μεταχειρισμένο Triton Extreme.

 

Τωρα οσο αφορα τους πιο δυτικους ηχους,ισως ειναι καλυτερα πιστευετε (για ηχο μιλαω) να παρω το Fantom xr απο οτι το Motif xs?Γενικα εχει ηχους ετοιμους? η πρεπει και εκει να φαω χρονο?Το πληκτρο Motif xs δηλαδη τι επεκτασεις παραπανω εχει απο το Motif xs σε rack?

Το Fantom XR είναι synthesizer σε μορφή rack, δηλαδή προσφέρει μόνο ήχους, χωρίς sequencer. Το Motif είναι ολοκληρωμένο workstation/sampler. Και τα δύο όμως περιέχουν πάρα πολλούς ήχους για πολλά είδη μουσικής.

Το Motif XS Rack έχει μόνο τη μηχανή σύνθεσης του Motif XS, δηλαδή δεν περιέχει το sequencer. Το πιο σημαντικό μειονέκτημά του όμως είναι ότι δεν προσφέρει sampling/sample player, δηλαδή αρκείσαι μόνο στη βιβλιοθήκη δειγμάτων που έχει ήδη μέσα. Στο Fantom XR και στο Motif XS μπορείς να προσθέσεις πολλούς ήχους αν έχεις ήδη κάποιες βιβλιοθήκες δειγμάτων (π.χ. Akai, Roland, Emu, Kurzweil κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε με λιγα λογια μου προτεινεις να παρω fantom xr για γενικους ηχους, και να εχω και την δυνατοτητα να φορτωσω και αλλους. μια χαρα ακουγεται.το θεμα ειναι αν οι ηχοι του ειναι ποιοτικοι...ειναι? η θα πρεπει να δουλεψω με αυτους?το ιδιο ισχυει και με τις μουσικες βιβλιοθηκες, οι ηχοι (ενταξει οχι ολοι) με ενδιαφερουν να ειναι καλοι αλλα προ παντων..." ετοιμοι ".ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fantom XR εχει πάνω από 1000 ήχους έτοιμους για όλα.

Πάρε και την κάρτα world και είσαι  Πασσάς στά Γιάννενα  ;D

Εαν θέλεις και Ethnic ηχους  πέρνα μιά μέρα να σου δώσω τους δικούς μου ήχους  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να συνοψισω την κουβεντα αν αγορασω το extreme ειμαι αρχοντας οσο αφορα τα λαικα, και για studio ειμαι καλυμενος αν παρω το fantom xr rack που εχει 1000 ηχους ετοιμους για ολα οπως λετε και περνω και καρτες επεκτασης και ειμαι κομπλε. εκτος απο αυτο το setup μηπως υπαρχει κατι αλλο που να μπορω να κανω για τις ιδιες δουλειες? Αν θελω ας πουμε να κανω ενα live σε πιο rock φαση,θα μπορω να το κανω χρησιμοποιοντας τo rack fantom xr πανω στα πληκτρα του extreme?ευχαρισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να συνοψισω την κουβεντα αν αγορασω το extreme ειμαι αρχοντας οσο αφορα τα λαικα, και για studio ειμαι καλυμενος αν παρω το fantom xr rack που εχει 1000 ηχους ετοιμους για ολα οπως λετε και περνω και καρτες επεκτασης και ειμαι κομπλε. εκτος απο αυτο το setup μηπως υπαρχει κατι αλλο που να μπορω να κανω για τις ιδιες δουλειες? Αν θελω ας πουμε να κανω ενα live σε πιο rock φαση,θα μπορω να το κανω χρησιμοποιοντας τo rack fantom xr πανω στα πληκτρα του extreme?ευχαρισω...

 

Σαφέστατα. Το Fantom XR είναι πληρέστατο από όλες τις απόψεις. Έχει ήδη πάρα πολλούς ήχους, και με τις επιπλέον επεκτάσεις της σειράς SRX ή περνώντας δείγματα της αρεσκείας σου θα είσαι καλυμμένος για πολύ καιρό.

 

Εννοείται ότι το Fantom XR έχει πολλούς ποιοτικούς ήχους. Θεωρείται ένα από τα καλύτερα rackmount synth/samplers που κυκλοροφούν αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας,μαλλον προς αυτη την λυση θα στραφω τελικα.ευχαριστω για την βοηθεια σας ηταν πολυτιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου