Προς το περιεχόμενο

Τάδε έφη Βραχμαπούτρας, Γκλίτσυ Όριεντ, Σάιμπερ Νταλκάδες


Ali Barout

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πρωινά που δεν είμαι πρωινός, σηκώνομαι, πίνω ένα καφεδάκι, ανοίγω το Cubase και γράφω κουταμάρες. Μέχρι πρότινος, όταν έφτανε η ώρα να μαγειρέψω ή να κάνω άλλες δουλειές, ή να φύγω για τη δουλειά, πάταγα X, έλεγε Do you want to save?, επάταγα Νο, σηκωνόμουν έφευγα κύριος. Τώρα τελευταία απέκτησα την εξής κακιά συνήθεια: Πρώτα φτιάχνω φάκελο Jam 22-6-2023 π.χ., και στο τέλος πατώ και Save. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η κουταμάρα να μην απελευθερώνεται πάλι στο περιβάλλον, αλλά να μου μένει. 3 τέτοιες περιπτώσεις κουταμαρίσματος με ήχους, ταλαιπωρίας μίας και μόνο ιδέας ανα κομμάτι παρουσιάζω εδώ, για να πούμε καμια κουβέντα. Σκεφτείτε το σαν replay από ποδοσφαιράκι που έπαιξα και ήρθε 0-0 με καταστροφικό παιχνίδι κέντρου.

 

1. 

 

2. Έχει κάτι ενοχλητικά resonances το συνθ, σόρρυ στους ψηλοευαίσθητους, δεν το κατάφερα να τα κόψω χωρίς να αλλάξει πολύ ο ήχος του.

 

3. Είναι σχετικά χαμηλά, ΜΗΝ το ανοίξετε πολύ σε ένταση από την αρχή αρχή όμως. ΚΑΒΑΤΖΟΝΕΫ ο (ανακυκλωμένος) ξάδερφος. (κάπου τον βρήκα σε έναν αραχνιασμένο φάκελο)

 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία είναι όλα κυρ Αλήμ, να μην τα σβήνεις ...

Και επειδής με επηρεάσατε με την ΑΙ ....

 

Το πρώτο ....

 

paramatma.jpg

 

 

Το δεύτερο ...

 

 

ab67616d0000b2739408e61b4b08b4d207b8a0f7

 

 

 

Το τρίτο ....

 

 

MSF105272.jpg

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πολυ ταξιδιαρικα. Το τριτο μου αρεσε ιδιαιτερα.

 

 Θα εβαζα και εγω εικονες, αλλα το πρωτο μου φερνει εικονα τσιγαρο γεμιστο, το δευτερο ελβετο γιατρο που εκανε μια ενδιαφερουσα ανακαλυψη την περιοδο του μεσοπολεμου, ε μην μας φερουν και τη διωξη στο τελος 😆

Επεξεργασμένο από manosx
  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Πολύ ωραία είναι όλα κυρ Αλήμ, να μην τα σβήνεις ...

Και επειδής με επηρεάσατε με την ΑΙ ....

 

Το πρώτο ....

 

paramatma.jpg

 

 

Το δεύτερο ...

 

 

ab67616d0000b2739408e61b4b08b4d207b8a0f7

 

 

 

Το τρίτο ....

 

 

MSF105272.jpg

Ωωω, να και τα αλμπουν κάβερζ! Ευχαριστώ κυρφιουζιονάρα μου!

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, manosx είπε

Θα εβαζα και εγω εικονες, αλλα το πρωτο μου φερνει εικονα τσιγαρο γεμιστο, το δευτερο ελβετο γιατρο που εκανε μια ενδιαφερουσα ανακαλυψη την περιοδο του μεσοπολεμου, ε μην μας φερουν και τη διωξη στο τελος 😆

🤣 Πες, πες, αν τα βάλουμε μετά στο gpt μπορεί να μας βγάλει λιμπρέττο και να τα κάνουμε εναλλακτική όπερα.🤣 (με μερικά νουμεράκια ακόμα)

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου άρεσαν όλα πολύ, 3-2-1 κατά σειρά προτίμησης.

 

Μακάρι να ταλαιπωρούσαμε έτσι όλοι 1 ιδέα πουρνό πουρνό στο DAW.

  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφιες Γιωργη. 

 

Το πρωτο ειναι αριστουργημα κατ'εμε. Δεν ειναι ετοιμο, θελει αλλαγες, αλλα χτυπαει σε ευαισθητα σημεια κ αν περασεις λιγη ωρα μαζι του, θα ειναι απο τα πιο ωραια σου. Λιγο τα σολακια πρεπει να προσεχτουν. Ειναι αρκετα καλα, αλλα το υποβαθρο ειναι τοπ κλας

 

Το δευτερο ειναι αυτο που μου αρεσε λιγοτερο. Το αστειο ειναι πως ειναι πιο ετοιμο απ'ολα. Το ακομα πιο αστειο ειναι το γιατι δε μ'αρεσε τοσο. Το ακουσα δις κ το φανταζομουν εντονα με 80-90'ς 16 bit era console sounds. Πιο τραχεις ηχους θελει να σου προκαλει ενα αγχος (κ στην μιξη) πως δε ....θα τη βγαλεις την πιστα. Το ακουω τοσο εντονα ετσι που με κραταει πισω η τωρινη επιλογη ηχων.  

 

Το τριτο κι αυτο "ετοιμο". Πολυ ομορφο. 

 

Συγχαρητηρια Δρακουλα μου

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Ευχαριστώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όλα πολύ ωραία και ως προς την σύνθεση αλλά και ως προς την εκτέλεση. Ξεχωρίζω όμως ιδιαίτερα το πρώτο. Το εθνικ μπλέκεται πανέμορφα με πιο μοντέρνα ακούσματα, είναι καταπληκτικό .

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Απόστολε! Το πρώτο έχει φέρει τις λούπες "φάτσα κάρτα", τις θεώρησα μέρος της σύνθεσης αντί για γεμίσματα, οπότε λογικό να ακούγεται πιο "σφιχτό" θεματικά. Κι επειδή σαν ιδέα είναι κλεμμένο από ντεοντάτο που είναι κλεμμένο από στράους, έρχεται πιο εύκολο σαν άκουσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα ; Τα έσβηνες ;;;;;; !!!

Άκουσα το πρώτο και είναι μιλάμε υπέροχη ιδέα - γμστερή δλδ ! Τα άλλα θα τα ακούσω αύριο ...

Μα την αλήθεια , εγώ μόνον έτσι κάνω καμιά δουλίτσα...κρατώντας ότι πλήκτρο χτυπήθηκε κι ανακατώνοντας και ξεσκαρτάροντας και ξανά και δώστου ... μέχρι να βγει κάτι να το σουλουπώσω να μου αρέσει.

  • Like 1

🐶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου